Укра: ЦСКА е популярен с успехите си в Европа

Укра: ЦСКА е популярен с успехите си в Европа

„Целта ми е да играя на международната сцена”

Португалецът Андре Монтейро-Укра подписа с ЦСКА в средата на февруари, след като изкара с тима част от подготовката и премина възстановителни процедури в Щутгарт. 29-годишното крило тренира пълноценно вече близо две седмици, а завръщането му на терена след дълго лечение на контузия се очаква в рамките на 10-14 дни. Укра даде интервю за предаването "Спорно за спорта" по BiT, като посочи кои са причините да избере ЦСКА, кой го е убедил да дойде на "Армията" и какви са личните му цели в България. Укра е обвързан до края на сезона с клуба, но има опция за удължаването на контракта, в случай че покаже добри изяви през пролетта. Очаква се португалецът да е пълноценен за плейофната фаза от. първенството.

Укра, защо избра ЦСКА и имаше ли други предложения през зимата?

- Истина е, че имах и други оферти, освен тази от ЦСКА. Моят първи избор обаче беше България. От ЦСКА бяха най-настоятелни, най-много искаха да ме привлекат и положиха големи усилия това да се случи. Щастлив съм, че преминах в клуб, който ме искаше. В момента се готвя усилено, за да помогна пълноценно на ЦСКА. Знаех отпреди за отбора. Популярен е с успехите си в евротурнирите, а и много мои сънародници са играли тук, преди аз да дойда. Познавам някои от тези играчи и го борих с тях, преди да приема. Те ми казаха хубави неща за ЦСКА и за София като цяло. Нов съм, но свиквам бързо с всичко - и условията, и града. Хубавото е, че през зимата имах възможност да тренирам с отбора на един от лагерите (в Сандански), а след като се върнах от Германия, продължих наравно с останалите играчи.

Доколко голяма роля изиграха сънародниците ти Тиаго и Пинто, за да подпишеш с ЦСКА?
- Определено имаха голямо значение. Те са ми най-близките приятели в ЦСКА. Разправят, че съм душата на компанията (смее се). В значителна степен Тиаго и Пинто ме убедиха да дойда в ЦСКА. Обясниха ми, че всичко в клуба е на добро ниво. Но аз и още преди две-три години водех преговори да премина в България. И тогава, и сега Данаил Ганчев говори с моя агент и ме искаше. Тогава обаче не се получи, но ето че сега е факт.

Какво знаеше за ЦСКА, преди да подпишеш?
- Знам, че този клуб е специален, и напълно се убедих в това, след като дойдох тук в България. ЦСКА е по-различен заради атмосферата и многото фенове. Хубавото е, че се намира и в добра ситуация - и в първенството, и в турнира за купата. ЦСКА е специален, защото хората силно обичат клуба и го подкрепят навсякъде. Дори в контролите. Това е от голяма полза за нас, футболистите.

Как се стигна до повиквателната ти за националния отбор на Португалия?
- Тогава играех силно за Рио Аве. Взеха ме за една контрола с Кабо Верде и се радвам, че дебютирах, макар и да не беше мач на високо ниво. Като цяло смятам, че кариерата ми дотук премина страхотно. Доволен съм от това, което постигнах. В Португалия съм играл за големи клубове - Порто, Брага, а след това и Рио Аве, който през последните години е "6-ият най-солиден отбор в страната. Имах незабравими моменти. Спечелих Лига Европа с Порто, станах и шампион с клуба. После играх на международната сцена и с Рио Аве, и с Брага. Искам да постигна същите успехи и в ЦСКА - да станем шампиони и да играя в евротурнирите. Вярвам, че добрите ми моменти от Португалия ще се повторят и тук.
Аржентински защитник намекна, че идва в ЦСКА

Аржентинският защитник Факундо Родригес подсказа, че трансферът му в ЦСКА е близо

Георги Кабаков: От ляв бек станах футболен съдия (ВИДЕО)

Шесткратният носител на приза „Съдия на годината“ Георги Кабаков е поредният гост в подкаста на Българския футболен съюз

Стойко Сакалиев: Не знам дали ЦСКА е перфектен, но нивото се повиши

Бившият футболист и администратор на ЦСКА Стойко Сакалиев говори за представянето на тима

ЦСКА 1948 също ще се пробва за Кареасо?

ЦСКА 1948 ще се опита да привлече Марселино Кареасо, твърди "Мач Телеграф"

Черно море се цели в завръщане в топ 4 срещу Ботев Враца

Черно море и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в първи двубой от 22-ия кръг на efbet Лига

Левски е все по-близо до крило на Локо Пловдив

Дясното крило на Локомотив Пловдив Каталин Иту се приближи още повече до Левски