В Бистрица: ЦСКА 1948 се върна на победния път (ВИДЕО)

Новият треньор на „червените“ дебютира с 1:0 над Етър

Отборът на ЦСКА 1948 постигна първи успех от месец насам. „Червените“ победиха у дома Етър (Велико Търново) с минималното 1:0 в мач от VI кръг на футболната ни efbet Лига.

Завърналият се след травма национал Ивайло Чочев реализира от дузпа единственото попадение, като други 2 гола бяха отменени заради засади след намеси на VAR, а в самия край Радослав Кирилов удари греда.

Двубоят в Бистрица, който бе официален дебют в елита за треньора на домакините Николай Панайотов и за главния съдия Стоян Арсов, започна равностойно.

Началните минути не предложиха голови положения, а първото такова се откри пред ЦСКА 1948 в 13-ата минута. Тогава капитанът Елитон се извиси над всички след корнер и стреля с глава, но в аут.

Последваха далечен шут на Радослав Кирилов и спасен изстрел Антонио Вутов, за да се стигне до 27-ата минута.

Тогава отново Елитон се извиси в пеналта и стреля с глава. Вратарят на гостите улови топката, но системата VAR се намеси заради игра с ръка Янко Ангелов. Арбитърът видя ситуацията и отсъди дузпа, а с нейното изпълнение се нагърби завърналият се след травма Ивайло Чочев.

Голмайсторът на елита през миналия сезон откри резултата в 30-ата минута от бялата точка, макар че стражът на Етър докосна топката.

Малко след попадението си Чочев реализира и второ такова, но този път системата VAR показа, че има засада.

Етър отправи първия си и единствен изстрел към вратата до почивката чак в 38-ата минута, ала мощният шут на Моран Асфал Мартин от дистанция излезе в аут.

Впоследствие Педриньо от домакините също пробва далечен изстрел, спасен от стража на Етър, след което пък Антонио Вутов стреля покрай гредата, за да дойде почивката при резултат 1:0.

Скоро след паузата Етър можеше да изравни, но Даниел Наумов блесна със страхотно двойно спасяване след изстрел на Янко Ангелов и опит за добавка.

При последвалата контраатака пък Талис не можа да улучи целта от границата на наказателното поле.

Точно преди да изтече първият игрови час и Радослав Кирилов вкара гол, който обаче отново бе отменен заради засада.

В заключителните минути Етър се хвърли в атака, опитвайки се да стигне до изравняването и секунди преди края на редовното време „болярите“ имаха претенции за дузпа след удар с глава и падане в пеналта на Ивайло Димитров.

Въпреки тях, както и 4-минутното добавено време, гостите останаха с празни ръце като загубата им можеше и да е по-сериозна, но удар на Ради Кирилов срещна гредата след намеса на вратаря Мартин Величков.

Така Етър остана на последно място във временното класиране със само 1 точка от 5 мача, докато ЦСКА 1948 заема 5-ата позиция с 10 пункта в своя актив.

В следващия кръг тимът на ЦСКА 1948 ще гостува на Славия на 28 август, докато същия ден Етър ще приеме отбора на Ботев Пловдив.

Преди срещата пък домакините се превърнаха в първия български футболен клуб със собствено студио на стадиона.

Един час преди началото на домакинството от Първа лига пресаташето на клуба Николай Камбуров и психоложката Лилия Стефанова дадоха старт на „ЦСКА 1948 мачдей студио“.

Двамата обсъдиха интересни, провокативни и ексклузивни теми свързани със спортната психология и колко важна е нейната роля за представянето на отбора.

ЦСКА 1948 – Етър 1:0
1:0 Ивайло Чочев (30, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев, 20. Антонио Вутов, 4. Мики Орачев, 8. Педро Енрике, 99. Радослав Кирилов, 7. Талис Енрике, 39. Парвиз Умарбаев, 5. Елитон (к), 6. Стив Фуртадо;

Треньор: Николай Панайотов;

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов (к), 6. Пламен Димов, 77. Мартин Николов, 8. Моран Асфал, 29. Янко Ангелов, 24. Шахредин Букхолда, 7. Кольо Станев, 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев;

Треньор: Емануел Луканов;

Съдия: Стоян Арсов, София;

Стадион: „Витоша“, Бистрица;