В дербито: Левски тресна Локо Сф, феновете скочиха на Сираков (ВИДЕО)

„Сините“ изпратиха с трудна победа Мъри Стоилов

Левски спечели с минималното 1:0 столичното дерби с Локомотив (София) от XXV кръг на футболната ни efbet Лига.

Единственото попадение на „Герена“ в добавеното време на първата част реализира националът Филип Кръстев, докато в заключителните секунди на срещата гол на гостите беше отменен.

Така „сините“ си върнаха 4-ото място във временното класиране, изпреварвайки Локомотив (Пловдив), тъй като събраха 44 точки.

Те са в серия от 4 шампионатни победи и изпратиха с победа своя треньор Станимир Стоилов, докато столичните „железничари“ останаха с 34 точки на 9-ата позиция.

Още преди началото на сблъсъка феновете на Левски се обявиха против случващото се в клуба със своеобразен протест - всички знамена и транспаранти на „Герена“ бяха демонстративно сложени обратно, с което „сините“ привърженици заявиха ясно позицията си по повод последните събития в клуба.

Както е известно, след провелото се Общо събрание стана ясно, че Петър Ганев и Ивайло Ивков си тръгват, а същото ще стори и Станимир Стоилов, вероятно веднага след края на мача с Локо Сф. Столичното дерби бе под номер 250 за Мъри като треньор в българския футбол и по този подов преди двубоя той бе награден от Наско Сираков.

В 5-ата минута на срещата от Сектор Б издигнаха транспарант с текст „Н.С – „пазител“ на акции, Мъри Стоилов – Пазителят на Левски!“, като „Н.С“ бе изписано с дребни букви.

На терена „сините“ постепенно овладяха контрола на топката и много активни бяха фланговете, докато Филип Кръстев изпълни няколко опасни ъглови удара, но съотборниците му не успяха да пратят топката в мрежата.

В 20-ата минута Ивелин Попов пусна добър пас към Уелтън, който навлезе в наказателното поле, но подаването му там бе прекалено дълго. Три минути след това бразилецът опита силен шут от малък ъгъл, но прати топката в тъч. Пет минути по-късно последва и нов транспарант: „След триста лъжи, вземи си тръгни!“.

В 29-ата минута Филип Кръстев напредна през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но слабо и Бубакар Гай улови. Минута по-късно Роналдо получи в наказателното поле и отправи плътен изстрел, но Дейвид Малембана сложи тялото си и предотврати опасността. Малко след това Велтон проби в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл под гредата, принуждавайки стражът на гостите да боксира в ъглов удар.

В 40-ата минута Велтон подаде на Ивелин Попов, но топката се ускори на мокрия терен и плеймейкърът си затвори прекалено много ъгъла и не успя да стреля. Стигна се до корнер, след който Локо Сф изчисти топката. В следващата минута последва и нов транспарант, който гласеше: „Герена не е казино.“

Дълбоко в добавеното време Левски поведе. Уелтън проби по левия фланг и пусна остро центриране успоредно на голлинията. Бубакар Гай изби с крак. Филип Кръстев достигна до топката около точката за изпълнение на дузпа и с прецизен удар под гредата вкара за 1:0.

Родният национал отиде директно при Мъри Стоилов, за да отпразнува с него и съотборниците си своето попадение №6 за сезона в първенството.

През второто полувреме дъждът над София си усили, но Левски продължаваше да търси втори гол. Сега обаче левскарите срещнаха един доста по-организиран и противопоставящ се противник и ситуациите им не бяха така чисти.

Андриан Краев, Ивелин Попов и резервата Марин Петков получиха добри възможности, но ударите им не намериха целта. Краев беше близо до втори гол в 78-ата минута, но ударът му беше избит от Бубакар Гайе с две ръце.

В 89-ата минута локомотивци вкараха топката във вратата, но след преглед със системата ВАР се оказа, че Карлос Франса е бил в положение на засада.

Левски - Локо София 1:0
1:0 Филип Кръстев (45+3)

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон – 9. Риакрдиньо;

Локомотив София: 1. Бубакар Гайе – 44. Божидар Кацаров, 33. Алан Диас, 5. Дейвид Малембана – 22. Ивайло Наденов, 26. Красимир Милошев, 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан Ненов – 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса.