В голяма драма: Локо (Пд) е на 1/8-финал за Купата след продължения в Добрич (ВИДЕО)

"Смърфовете" спечелиха с 4:3 срещу местния Добруджа в луд мач

Локомотив Пловдив се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България. Това стана факт след победа с 4:3 след продължения като гост над Добруджа. Домакините поведоха на стадион "Друджа" с гол на Димитър Пиргов в 7-ата минута, а десет по-късно Светослав Николов беше изгонен.

"Смърфовете" изравниха в 41-ата минута чрез Бабакар Дион, а малко след почивката Георги Каракашев направи пълен обрат. В 89-ата минута обаче Андриан Димитров се възползва от грешка на Александър Георгиев и прати мача в продължения. В тях Дион вкара втория си гол в 97-ата минута, а в 111-ата Георги Минчев реализира от дузпа. В 120-ата минута Шериф Осман оформи крайното 3:4.

Първата по-интересна ситуация се получи в 6-ата минута. Тогава Джовани изпълни пряк свободен удар на около 30 метра от вратата, но Христо Ковачев се справи и улови. Минута по-късно Шериф Осман навлезе в наказателното поле, а Мартин Паскалев успя да избие в корнер. След неговото изпълнение защитникът позволи на Димитър Пиргов да го надскочи и с глава в десния ъгъл да вкара за 1:0.

В 17-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Светослав Николов удари с лакът в лицето Кристиян Пешов, поради което беше изгонен от главния рефер Михаел Павлов. Защитникът на "смърфовете" получи медицинска помощ и главата му беше превързана.

Локомотив успя да изравни резултата в 41-ата минута. Тогава Лео Сена подаде към Бабакар Дион отляво. Фланговият нападател центрира остро в наказателното поле, където никой не успя да играе с топката, която се озова във вратата на Христо Ковачев за 1:1.

Втората част започна отличо за гостите. В 47-ата минута Джовани намери Дион отдляво. Белгиецът центрира в наказателното поле, където Пиргов изпусна Георги Каракашев, който с глава вкара за 1:2.

В 53-ата минута Добруджа беше близо до изравнителен гол на два пъти. Емануил Манев шутира от границата на наказателното поле, а Хоркаш се справи и успя да избие. Топката се озова в Андриан Димитров, който опита удар в близкия ъгъл, но хърватският страж на гостите отново беше на висота. В 62-ата минута Ковачев спаси удар от близка дистанция на Димитър Илиев.

В 86-ата минута Локомотив пропусна да реши всичко в мача. Пиргов не успя да отиграе добре пас от дълбочина и с глава изведе Джовани, който потърси Георги Минчев в наказателното поле. Нападателят отправи удар над гредата. Минута по-късно "смърфовете" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. Димитър Илиев отправи удар, който срещна стената, а при добавката му след рикишет се стигна до корнер. След неговото изпълнение Каракашев потърси далечния ъгъл, но стреля в аут.

В 89-ата минута Добруджа изравни. Александър Георгиев сбърка и не успя да изчисти добре топката, а вместо това я подари на Андриан Димитров. Нападателят овладя отдясно, навлезе навътре и потърси горния десен ъгъл, а след рикошет в Георгиев се получи страхотен гол.

Така се стигна до продължения. В 94-ата минута домакините бяха близо до трети гол. Манев центрира остро в наказателното поле, а на далечната греда Кристиан Пинеда пропусна страхотен шанс да накаже отбора, чиято собственост е. Венецуелецът отправи удар с глава, който премина много близо до гредата.

В 98-ата минута Добруджа се оказа с девет души на терена, а от това се възползва Бабакар Дион. Джовани напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Стефан Митев и Ковачев не се разбраха, а Дион засече отблизо за 2:3.

В 105-ата минута гредата спаси Локомотив. Домакините изпълниха корнер, а Пиргов отново се извиси над всички и отправи удар с глава, който срещна горната греда.

В 111-ата минута "смърфовете" сложиха точка на интригата. Здравко Серафимов изрита Джовани в наказателното поле в опит да му попречи да нанесе удар. Главният рефер Михаел Павлов посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Минчев, който с удар в средата на вратата вкара за 2:4.

Веднага след гола Кристиан Томов замени Динко Хоркаш, а в 114-ата минута трябваше да се намесва след удар от границата на наказателното поле на Андриан Димитров. В 120-ата минута Добруджа намали пасива си. Шериф Осман получи отляво в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, като топката срещна гредата и влезе във вратата за 3:4.