В Кипър: България U15 спечели Турнира за развитие на УЕФА

Днес „лъвчетата“ победиха с 3:2 и тима на домакините

Юношеският национален отбор на България до 15 г. затвърди великолепните впечатления с трета победа в три мача от Турнира за развитие на УЕФА в Кипър.

Днес „лъвчетата“ победиха с 3:2 и тима на домакините, с което спечелиха първото място в надпреварата по безапелационен начин. В първите си два двубоя нашите момчета спечелиха драматично над Армения с 1:0 (въпреки че завършиха мача с 3 души по-малко) и разгромиха Сан Марино с 8:0.

България стартира стабилно двубоя и още в 7-мата минута можеше да открие резултата, след като пред вратата на домакините се стигна до продължително разбъркване, при което няколко изстрела на българските нападатели бяха блокирани в последния момент. Логичното обаче се случи в 26-тата минута, когато при бързо проведена контраатака топката попадна у Николай Попов, който с изстрел по диагонала откри резултата.

До почивката „лъвчетата“ имаха още две чисти възможности пред кипърската врата, но вратарят Антониу се намеси решително.

Втората част започна много оспорвано, като и двата отбора се надпреварваха да пропускат положения. В 52-рата минута Кипър успя да изравни, след като българската отбрана се пропука през центъра. Радостта на домакините обаче трая кратко – 5 минути по-късно след центриране от свободен удар от десния фланг Ястиян Георгиев засече топката в мрежата на Антониу.

Голът даде допълнителна увереност на тима на Владислав Вутов, който установи натиск и можеше да реализира трето попадение, но нямаше късмет в завършващата фаза. Все пак в 81-вата минута резервата Дариус Дуролари успя да се разпише с великолепен изстрел от фаул – 3:1 за България.

До края домакините върнаха едно попадение, но в крайна сметка „лъвчетата“ успяха да се поздравят с ценния успех и да спечелят надпреварата.

Съставът на България: 12. Иво Ганчев (86 – 1. Александър Панайотов), 15. Димитър Кънев, 3. Виктор Иванов, 4. Максимилиан Лазаров, 5. Ангел Тодоров (86 – 18. Петър Байраков), 16. Ястиян Георгиев, 20. Деан Несторов (65 – 6. Александър Вутов), 10. Николай Попов (60 – 8. Дариус Дуролари), 13. Виктор Добрев (46 – 17. Йоан Андреев), 7. Димитър Маринов (60 – 11. Денис Милетиев), 9. Васил Иванов (86 – 19. Стоил Йорданов);

Селекционер: Владислав Вутов.

Лудогорец е само на една титла от рекорда в Европа

Тимът се изравни с БАТЕ Борисов и Розенборг

Християн Петров: Боли ни! Това не приляга на ЦСКА!

Бранителят бе много разочарован след загубата от Лудогорец

Петричев: Искаме да влезем в групите на Шампионската лига

Изпълнителният директор на Лудогорец си постави високи цели

Щастливият Дерменджиев: Има си място за тази титла! Поздравявам всички!

Треньорът на Лудогорец бе на седмото небе след триумфа

Белчев: Не отива на ЦСКА да е на второто място

Треньорът на "червените" бе разочарован след загубата от Лудогорец

Недялков: Враждата между нас и ЦСКА поражда агресия

Капитанът на "орлите" бе много щастлив след спечелената титла

Георги Костадинов спечели титлата на Кипър с неговия АПОЕЛ (Никозия)(ВИДЕО)

Това се случи по доста любопитен начин

ЦСКА 1948 II засили Черноморец (Бс) към аматьорите, Спартак (Варна) се върна към победите