В Македония останаха горди от публиката, която освирка химна на България

В Македония останаха горди от публиката, която освирка химна на България

Ето какви заглавия се появиха в медийното пространство в западната ни съседка

Медиите в Северна Македония изразиха разочарованието си от загубата не техния тим от България като домакин в Лигата на нациите. Комшиите обаче похвалиха феновете по трибуните за подкпрепата им, голяма част, от която за съжаление се състоеше в обиди към българските футболисти. Привържениците освиркаха нашия химн, а след това постоянно скандираха "бугари-татари", "бугарски п*чки" и "цигани" и други. По трибуните пък се видяха и деца държащи транспаранти, на които бе задраскано българското знаме.

“Фантастична подкрепа, патриотичен заряд до небесата, желания и молитви до небесата... Отдавна нашите представители не са имали такава подкрепа, идваща от сърцата на около 15 000 фенове, които не се щадяха и аплодираха през целия мач. И за това имат голямо БРАВО. Браво на тях, така се обича и насърчава МАКЕДОНИЯ”, написа изданието sportmedia.mk.

 

"Народът дойде да се порадва, да победи "лошите" съседи, които предизвикват нашата история, език и идентичност! Те не дойдоха да видят загубен цикъл, загубени шансове за нова битка за Европейското първенство! Футболистите не изпълниха желанието на хората - загубиха от най-омразната ни съседка. България си тръгва от Скопие с широки усмивки като голям победител. Тази "най-слаба" България във футболно отношение в историята с гордата Македония", допълва сайтът.

“Ненадиграни, но поразени, количеството надигра качеството този път”, вайка се ekipa.mk.

“Въпреки че влязохме в цикъла през юни като фаворити след представяне на Европейско първенство и плейофния финал за Световно първенство след чудото в Палермо, представянето на “червено-жълтите” в тази Лига на нациите е пълен крах, след който сериозно се отваря въпроса за (не)реалния свръхоптимизъм за бъдещето”, анализира sport1.mk.

УЕФА даде международен статут на наши съдии

Мартин Великов с шанс да свири в Европа

Треньорска рокада в efbet Лига

Монтана се разделя със старши треньора Анатоли Нанков, както и с неговите асистенти Илиян Памуков и Светлан Кондев

Лудогорец пусна в продажба билетите за Рейнджърс

Лудогорец съобщи на своите фенове, че билетите за гостуването на Рейнджърс от 7-ия кръг на основната фаза на Лига Европа вече са в продажба.

Челси настигна Нюкасъл от 0:2, изпусна победата (ВИДЕО)

“Сините” наваксаха пасив от 2 гола

Божинов в мач в подкрепа на Любо Пенев, Левски и ЦСКА осигуриха фланелщиге

Бившият национален състезател Валери Божинов ще се включи в благотворителен турнир, който ще се състои утре в „Драгалевци“, а събраните средства ще бъдат дарени за лечението на легендата на българския футбол Любослав Пенев.

Треньорът на Астън Вила уверен в отбора си

Увереността на мениджъра Унай Емери се повишава заради формата на отбора, тъй като Астън Вила се стреми да увеличи победната си серия до двуцифрен брой.

Локомотив (София) отвори клубен магазин за феновете си

От столичното Локо приемат и онлайн заявки до днес

Руски борец:  Ще направя всичко, за да оправдая очакванията на България

Състезателят по борба свободен стил Шамил Мамедов категорично е настоявал да се присъедини към националния отбор на България. Това каза пред ТАСС Михаил Мамиашвили, президент на Руската федерация по борба.

Манчестър Юнайтед готви солидна селекция

Манчестър Юнайтед не е напълно удовлетворен от работата си на последния трансферен пазар и с цел да промени посоката, ръководството на „Олд Трафорд“ вече е очертало ключови приоритети и нови идеи за подсилване на състава.