3. В Пловдив: Арда би Ботев, но се размина с баража (ВИДЕО)

В Пловдив: Арда би Ботев, но се размина с баража (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ изпратиха Лъчо Балтанов с куп награди и минимална загуба

Арда победи като гост Ботев (Пловдив) с минималното 1:0, но въпреки това остана на 8-о място в крайното класиране на efbet Лига и така няма да играе в баража за място в Европа.

Домакините изпратиха подобаващо вече бившия си капитан Лъчезар Балтанов, който получи куп награди преди последната си среща, а тя завърши със само един гол - дело на Тонислав Йорданов в 37-ата минута.

За „жълто-черните“ срещата бе протоколна, тъй като те си осигуриха участие в Лига Европа със спечелването на Купата на България, затова и подписалият наскоро нов договор с тях треньор Душан Керкез даде шанс за изява на много юноши.

Гостите пък трябваше задължително да спечелят и да се надяват ЦСКА 1948 да не стори същото срещу Славия, ала „червените“ победиха и запазиха аванса си от 1 точка, както и 7-ото място. „Канарчетата“ пък приключват сезона 9-и в подреждането с 45 точки.

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ стартира по-силно за домакините, които още в третата минута пропуснаха отличен шанс да открият резултата.

Димитър Папазов напредна с индивидуален пробив в противниковата половина и изведе Мартин Секулич зад защитата на Арда, но хърватинът се засуети и ударът му бе отразен от Анатолий Господинов, а при последвалата добавка от Бисер Бонев Принц Окезие изчисти пред голлинията.

В 14-ата минута гостите организираха бърза контраатака, на върха на която се озова Станислав Иванов. Бившият футболист на Левски финтира защитник на Ботев в наказателното поле и падна в опит да спечели дузпа, но главният съдия Васимир Ел-Хатиб му показа жълт картон за симулация.

В 20-ата минута Мартин Секулич стреля коварно от пряк свободен удар, но Господинов внимаваше и спаси.

В 37-ата минута Арда поведе в резултата. Деян Лозев центрира от десния фланг към Тонислав Йорданов, който бе изпуснат от защитата на „канарчетата“ и от близка дистанция реализира с глава за 1:0. При този резултат дойде и почивката.

Втората част започна с точен изстрел на Лъчезар Котев, който обаче не затрудни Стефан Смъркалев. Последваха минута, в които и двата тима трудно стигаха до интересни ситуации пред противниковата врата.

В 70-ата минута „канарчетата“ разгърнаха бърза контраатака отдясно, където Янис Карабельов получи и пусна успореден пас към резервата Кинтунту, но нападателят на Ботев се размина с топката и не успя да нанесе удар.

В 86-ата минута капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов, който изигра последния си мач за първия тим на „жълто-черните“, бе заменен, като футболистите и на двата отбора му направиха шпалир и го изпратиха с аплодисменти.

В добавеното време на срещата Борислав Цонев можеше да направи успеха на своя тим по-убедителен, след като стреля силно от далечно разстояние, но Стефан Смъркалев реагира и спаси.

Ботев (Пловдив) – Арда (Кърджали) 0:1
0:1 Тонислав Йорданов (37)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 77. Стефан Смъркалев, 2. Костадин Татаров, 3. Джон Емануел, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов (к), 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев;

Треньор: Душан Керкез;

АРДА (КЪРДЖАЛИ): 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 12. Окезие Принс, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов;

Треньор: Николай Киров;