3. В Пловдив: Ботев ликува след дебютни голове на юноши (ВИДЕО)

В Пловдив: Ботев ликува след дебютни голове на юноши (ВИДЕО)

Етър плати скъпо за пропуските си и загуби с 0:2 на „Колежа“

Ботев (Пловдив) победи гостуващия Етър (Велико Търново) с 2:0 в мач от XXII кръг на футболната ни efbet Лига, макар да не убеди с играта си.

Звездите на „Колежа“ в петък бяха юноши на клуба, които вкараха дебютните си попадения в професионалния футбол.

В 71-ата минута 21-годишният защитник Атанас Чернев откри резултата, а в 86-ата появилият се като резерва 17-годишен Димитър Папазов сложи точка на спора.

Преди головете и двата отбора направиха фрапантни пропуски, но и двамата вратари блеснаха със спасявания.

Така Ботев постигна първата си победа през календарната година и от месец декември насам, когато надви пак вкъщи Хебър с 1:0.

Успехът изпрати „канарчетата“ на 7-о място във временното класиране с 32 точки, докато Етър остава последен с едва 10 в своя актив.

Срещата в Пловдив започна равностойно. В 10-ата минута домакините стигнаха до първи точен удар. Самуел Акере стреля коварно от границата на наказателното поле, но Мартин Величков реагира и изби. „Болярите“ отговориха с неточен далечен изстрел на Николай Янков.

В 19-ата минута Ботев пропусна още една добра възможност. Ивелин Попов центрира от корнер към непокрития Фаустас Степонавичус, който от границата на вратарското поле уцели лявата греда на вратата на Етър.

В 38-ата минута играчите на Станислав Петров също имаха отличен шанс за откриване на резултата, но Ловре Кнежевич не успя да уцели топката и да засече прецизно центриране от левия фланг.

В самия край на първата част и Николай Янков не уцели целта, засичайки прострелно центриране отдясно. Така почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна със сериозно игрово преимущество на Ботев, но „канарчетата“ трудно намираха правилни решения в атакуващ план при сгъстената отбрана на Етър.

В 68-ата минута влезлият като резерва Николай Минков шутира неточно от границата на наказателното поле.

Минута по-късно „жълто-черните“ бяха близо до попадение. Ивелин Попов центрира отдясно към Георги Николов, който надскочи защитник на „болярите“ и стреля с глава, но Мартин Величков показа добър рефлекс и отрази.

В 71-ата минута играчите на Душан Керкез поведоха в резултата. Атанас Чернев бе точен с глава от близка дистанция, възползвайки се от неразбирателство в защитата на Етър след слабо центриране на Самуел Акере.

В 86-ата минута "канарчетата" сложиха точка на спора с второ попадение. Ивелин Попов се пребори за топката в средата на терена и подаде към Джеймс Ето'о, който изведе Димитър Папазов сам срещу Величков и юношата на Ботев преодоля безпроблемно стража на "болярите", за да оформи крайния резултат 2:0.

Ботев (Пловдив) – Етър (Велико Търново) 2:0
1:0 Атанас Чернев (71)
2:0 Димитър Папазов (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 32. Матвей Игонен, 15. Джеймс Ето’о, 19. Антоан Конте, 79. Атанас Чернев, 38. Константинос Балоянис, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 16. Самюел Акере, 10. Ивелин Попов (к), 14. Фаустас Степонавичюс, 93. Георги Николов;

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 30. Лъчезар Балтанов, 41. Велиян Видолов, 42. Ивайло Видев, 43. Константин Павлов;

Треньор: Душан Керкез;

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО): 22. Мартин Величков, 2. Хосекарлос ван Ранкин, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 5. Килиан Гесум, 94. Жан-Марк Тибоуе, 18. Йоахим Гонсалес, 6. Горка Ларучея, 10. Ловре Кнежевич, 28. Николай Янков, 9. Иван Василев;

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 13. Дидис Пита, 14. Ивайло Димитров, 17. Атанас Атанасов, 20. Радослав Найденов, 21. Георги Иванов, 33. Луис Кордова, 77. Мартин Николов;