3. В Стара Загора: Лудогорец ще опита да се върне на върха

В Стара Загора: Лудогорец ще опита да се върне на върха

Очаква се Чочев да е титуляр за шампионите

Берое приема Лудогорец в последен мач от XXII кръг на футболната ни efbet Лига.

Мачът в Стара Загора започва в 17:30 часа, а преди него домакините заемат 10-о място във временното класиране с 25 точки. Заралии спечелиха един от последните си 5 шампионатни мача, а вкъщи имат 5 успеха, 3 равенства и 2 поражения. Последният мач между двата тима завърши 5:0 за разградчани.

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев се очаква да започне за първи път с Ивайло Чочев сред 11-те. При победата над Черно море на старта на пролетния дял родният халф се появи на почивката, заменяйки Педро Нареси. Сега се очаква националът да замени грешника от реванша със Сервет при отпадането от Европа - Клод Гонсалвеш, чиято неточност до голяма степен коства поражението с 0:1.

Чочев нямаше права за Лигата на конференциите и бе извън групата. Той обаче се намира във форма и ще стартира от първата минута. Възможно е Дерменджиев да заложи на още един роден играч – Спас Делев, който да започне по лявото крило.

Пред специалиста и подопечните му няма друга алтернатива освен трите точки след отпадането от Сервет и победата на Черно море над ЦСКА на „Тича“ в събота.

Поражението от швейцарците разбута стола на 69-годишния Дерменджиев, като само от него и резултатите му зависи дали ще се задържи на него, пише „Тема спорт“.

Лудогорец продължава усилено да търси отбор на Рай. Бразилецът тотално отпадна от сметките, но не желае да прекрати договора си по взаимно съгласие и клубът ще се опита да го продаде или преотстъпи. Пазарът у нас затваря на 29 февруари (четвъртък). Тогава орлите приемат ЦСКА 1948 в четвъртфинал за Купата.