В Сутиеска вярват, че могат да отстранят фаворита Левски

„Ако вкараме в първите 20 минути, всичко е възможно”, каза вратарят Владан Гилен

„Ако Сутиеска вкара в първите 20 минути, в двубоя между черногорците и Левски може да се случи абсолютно всичко.”

Това заяви титулярният вратар на тима от Никшич - Владан Гилен, който пропусна срещата в София, спечелена от Левски с 3:1, заради натрупани жълти картони от предното участие на Сутиеска в евротурнирите. В четвъртък обаче стражът ще заеме мястото си на вратата на черногорците, които все още не са преодолявали съперник на международната сцена.

"Изходът от мача няма да бъде сигурен до последната минута. Трябва да бъдем смели и безкомпромисни. Мачът ще бъде много труден и трябва да влезем в него максимално мотивирани. Във футбола няма сигурни неща, въпреки че съперникът ни е силен. Те ще дойдат тук не само за да си осигурят място във втория кръг, а и за победа. Срещата в София само потвърди това, което очаквахме - Левски е добър отбор и има немалко силни футболисти. Тяхната философия е ясно ориентирана към атаката. Видяхме обаче, че не са неуязвими", каза 27-годишният вратар.

"Няма по-голяма тръпка от тази, когато играеш мачове в Европа. Ясно е, че Левски е големият фаворит в случая, но ние искаме да ги отстраним. Искаме да стигнем до втория кръг и до мачове срещу Хайдук, а надеждата все още не е умряла. Ако резултатът от срещата в София беше 0:3, тогава мисията щеше да бъде невъзможна. Сега обаче, с подкрепата на нашите привърженици, се надявам да победим Левски. Има надежда. Аз съм оптимист и ако мачът в Никшич тръгне добре за нас, разбирайте гол в първите 20 минути, може да се случи всичко. Хората живеят с надежда. Знам, че резултатът от първия мач не подкрепя думите ми, но ние няма да загубим нищо, ако се раздадем на терена. Ако това се окаже недостатъчно, просто ще поздравим нашите съперници за класирането. Не съм сигурен дали ще преодолеем дефицита, но съм убеден, че няма да загубим", добави Гилен, а халфът Стеван Ковачевич добави:

"Няма да мислим за резултата от първия мач, ще се опитаме да победим. Ако успеем да вкараме гол през първото полувреме, да не допуснем в нашата врата, и защо да не вкараме втори после, за да стигнем до подвиг. Надявам се този дебют на Сутиеска за сезона да събере и повече зрители на стадиона в Бистрица. В първия мач Левски бе по-добрият отбор, има добри играчи, но не са непобедими. Ясно ни е, че Левски е фаворит и на реванша, за класиране напред. Но ще направим каквото можем, всичко друго би било бягане от отговорност и оправдания. Всеки мач в Европа за нас е доказване, опит. Вярваме, че можем да изиграем силен мач, амбицията ни е да стане добър двубой. Искаме хората на стадиона да останат доволни. Вярваме в силите си и имаме свой стил, просто не бива да грешим. Ще се противопоставим с всички сили на фаворита."