В ЦСКА решиха: Делев няма да бъде продаван през зимата

В ЦСКА решиха: Делев няма да бъде продаван през зимата

Нападателят е изявил желание да продължи да играе с червения екип и няма да подписва с друг клуб през зимата

Нападателят на ЦСКА Спас Делев се завърна в София, след като отказа да подпише договор с руския Волга (Нижний Новгород).

По предварителното споразумение той трябваше да вземе около 1 млн. долара за три години, но голмайсторът малко се е притеснил от стряскащия вид на хората, които се явили на преговорите и в крайна сметка се върна в родината. Новината потвърди официалният сайт на "армейците", както и мениджърът на нападателя Николай Жейнов. Така ръководството на "червените" реши да не се разделя със своя стрелец и обяви, че той ще замине на лагер с отбора.

"Нападателят на армейците Спас Делев ще продължи да се състезава и през пролетния полусезон за ЦСКА. Делев е изявил желание да продължи да играе в ЦСКА и няма да подписва с друг клуб. Офанзивният футболист ще пътува и с останала група от играчи за лагера в Гърция", гласи публикация в портала на столичани.

Трансферът с руснаците е пропаднал, тъй като футболистът е отказал договора с мотива, че е преценил все още да не излиза в чужбина, а впоследствие е изявил желание да продължи да играе в ЦСКА.

По думите на неговия представител, самият Делев е отказал да подпише контракта, който щял да му донесе седемцифрена сума като заплата за трите години. По неофициална информация става дума за 1.2 млн. долара.

В сряда президентът на Волга Алексей Гойхман отрече твърденията, че българският футболист ще взима по 40 хил. долара на месец. "Това е обичайна журналистическа измислица. Волга не е толкова богат клуб, за да плаща такива пари.

Действително предлагаме повече от това, което Делев е получавал в България. Мисля, че нашето предложение е адекватно за млад играч като него и няма да правим компромиси."

 

Томаш след 5:0: Наслада за окото, футболистите трябва да са стъпили на земята

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш коментира убедителната победа с 5:0 над Спартак Варна.

Николай Киров призна: Далеч сме от нивото за елита

Треньорът на Спартак Варна – Николай Киров, каза, че „соколите“ имат много проблеми и не са успели изобщо да се противопоставят на ЦСКА при загубата с 0:5

ЦСКА напомпа самочувствието с 5:0 над Спартак Варна (ВИДЕО)

"Армейците" с една от най-убедителните си победи седмица преди финала за Купата

Йовичевич: За тях мачът беше по-важен

Игор Йовичевич каза, че Черно море е играл на живот или смърт срещу Лудогорец, и заслужено е победил неговите играчи с 2:0

Илиан Илиев: Ако има нещо, което да подобряваме – това е самочувствието

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира победата над Лудогорец с 2:0

Черно море победи Лудогорец с два бързи гола и излезе трети (ВИДЕО)

"Моряците" изпревариха Арда в класирането

БФС обяви всички наказния след последния кръг, Славия и Локо Сф с най-солени глоби

Славия и Локомотив София отнесоха най-високи глоби след последните мачове в елита.

Ботев Пловдив обяви, че кампанията с продажбата на акциите е неуспешна

Ръководството на Ботев (Пловдив) излезе с информация относно неуспешната кампания с продажбата на 30% от акциите на клуба

БФС прави революция - правило за българи и 12 отбора в елита

Повече пари за клубовете от Втора лига