3. Във Враца: Пирин спечели с човек по-малко (ВИДЕО)

Във Враца: Пирин спечели с човек по-малко (ВИДЕО)

Дебютен гол на зимно попълнение и първи успех на „орлетата“ през годината

Макар да игра с човек по-малко повече от едно полувреме, Пирин (Благоевград) стигна до успеха с 2:1 при визитата си на Ботев във Враца от XXII кръг на efbet Лига.

Победата е първа за „орлетата“ в първенството от месец ноември насам, като отново тогава те отстраниха със същия резултат своя съперник от турнира за Купата на България.

Днес резултатът на стадион „Христо Ботев“ с дебютния си гол откри зимното им попълнение Данило Полонский в 29-ата минута, но малко преди почивката Аймен Суда бе изгонен заради втори жълт картон.

Въпреки това Пирин удвои своя аванс в 68-ата минута чрез Юго Комано, така че голът на резервата Аласан Н'Диайе броени секунди преди да изтече редовното време се оказа само утешителен за домакините.

Така те инкасираха 4-а поредна загуба и остават предпоследни в класирането с едва 13 точки, докато Пирин вече има с 6 повече и заема 14-а позиция, след като записа първа победа под ръководството на новия си наставник Олександър Бабич.

Днешната среща започна равностойно. Пирин направи много голям пропуск в 18-ата минута. "Орлетата" организираха бърза контраатака, при която Иван Тасев подаде на Данило Полонский, който стреля, но прати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

Пирин създаде нова добра възможност в 28-ата минута. Асен Дончев центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Комано не успя да нанесе добър удар, тъй като нямаше добър контакт с топката, а след намесата на Бариос тя напусна очертанията на терена и излезе в корнер.

Пирин Благоевград поведе с 1:0 в 29-ата минута. Аймен Суда центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Данило Полонский бе изпуснат от Мартин Христов и вкара топката във вратата на Федерико Бариос.

Пирин организира много бърза контраатака в 30-ата минута. Иван Тасев напредна, след което опита остър пас успореден на голлинията, но Бариос се намеси и го пресече.

В 40-ата минута Данило Полонский стреля от границата на наказателното поле на Ботев Враца, Федерико Бариос плонжира и спаси. След това Иван Тасев отблизо стреля при добавката, а топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Ботев Враца.

Съдията Кристиян Колев изгони пресилено за втори жълт картон Аймен Суда за нарушение в средата на терена, а Пирин остана с човек по-малко на терена.

Логично, през второто полувреме играта се водеше изцяло в половината на Пирин. Положенията пред Максим Ковальов обаче не бяха голови и това даваше допълнително спокойствие на украинския вратар и бранителите пред него.

В 68-ата минута Пирин вкара втори гол. Резервата Арно Люзаядио надбяга защитата на Ботев по десния фланг, достигна до топката на аутлинията и моментално я върна пред вратата. Там нахлуващият от втора позиция Юго Комано пръв стигна до нея и от около седем метра не сбърка за 0:2.

Няколко минути след това домакините претендираха за дузпа, но главният съдия Кристиян Колев правилно не отсъди такава

В 89-ата минута влезлият като резерва Ласана Н'Диайе върна надеждите на домакините за поне точка. В дебюта си за врачани малиецът вкара с бомбен удар с левия крак от границата на наказателното поле, за да направи резултата 1:2.

В добавените седем минути обаче врачани не създадоха нова чиста голова ситуация и така Пирин измъкна успеха с човек по-малко.

Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград) 1:2
0:1 Данило Полонский (29)
0:2 Юго Комано (68)
1:2 Аласан Н'Диайе (89)

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 7. Илкер Будинов, 10. Спас Георгиев, 13. Мартин Ачков, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 77. Стефан Велев (К);

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов – 7. Асен Дончев, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров (К), 6. Андрей Йорданов – 4. Аюб Абу, 83. Христо Попадийн – 11. Иван Тасев, 10. Аймен Суда, 19. Юго Комано – 14. Данило Полонский.