Веласкес: Никой не може да ни отнеме мечтите

Веласкес: Никой не може да ни отнеме мечтите

Бих искал гол в първата минута, призна испанецът

Наставникът на Левски Хулио Веласкес все още вярва в чудото срещу АЗ (Алкмаар), въпреки изоставането от 0:2 след първата среща. Испанецът говори на официална пресконференция преди мача-реванш от плейофите в Лигата на конференциите. Ответният двубой между двата тима е в четвъртък, 28 август, от 20:30 часа.

"Да, очевидно елиминацията все още е отворена. Наясно сме, че през първия мач не бяха по-добри. Беше равностоен мач. Нещо, което не е обичайно за нашия отбор, допуснахме гол през второто полувреме, ни повлия на играта. Минута и половина след гола имахме много добър шанс да изравним. Получихме втори гол, но поведението на отбора до последната минута беше невероятно. Изключително много положения в атака. Вярвахме, че е възможно до последната минута. Можехме да изравним, дори да спечелим", започна Веласкес.

"Знаем колко ще е труден реваншът. Никой не може да ни отнеме мечтите. Не отиваме на туризъм в Нидерландия. Отиваме да изиграем добър мач, да сме конкурентни и това да ни доведе до добър мач и ако можем, да спечелим. До последния миг ще искаме да спечелим", продължи испанецът.

"Не виждам нищо негативно, нито положително относно това, че не играхме през уикенда. Това е реалността. Напълно нормална седмица. Нямаме дълга почивка. Напълно нормален цикъл. Няма нищо негативно. Позитивното е броят на срещите, които изиграхме до момента. Направихме нещо, което се прави от други отбори и от други държави. Футболът не е точна наука. Трябва да бъдеш последователен", добави треньорът на Левски.

"Би ми се искало да вкараме гол в първата минута. Ще бъде много труден мач срещу тежък противник. Отиваме с цялото желание на света. На първо място е да се представим на добро ниво. Ако играеш добре, можеш да стигнеш до победата", сподели специалистът от Саламанка.

"АЗ Алкмаар има много силни футболни аргументи. Могат да създадат много проблеми в последната линия на защитата. На стадиона ще заварим прекрасна атмосфера на модерен и красив стадион. Клубът търпи много сериозно развитие, работят отлично с академията. Имат футболисти на топ ниво, интересни играчи. Вярваме в нашите възможности и ще направим всичко възможно, за да изиграем силен мач. Това ще го гарантирам, няма да нарушим нашите принципи и философията ни за играта. Горд съм с футболистите ми", завърши Хулио Веласкес.

Станислав Генчев: Разделихме се по едно полувреме с ЦСКА

„През първата част бяхме по-добри“, посочи треньорът на Ботев Пд

Вальо Илиев: Да защитаваш емблемата на ЦСКА не е просто работа

„Дошъл съм да бъда максимално полезен.“

Янев: ЦСКА има много качество и широчина в състава, но играхме слабо

„Трябва ни самочувствие и всеки на терена да защитава името си, както и фланелката на ЦСКА“

Цварц: Обичам да вкарвам в дербитата

Нападателят на ЦСКА Жоел Цварц коментира победата срещу Ботев Пловдив, в която се разписа два пъти и помогна на „червените“ да стигнат до успеха

Луканов: Дунав върви в правилната посока

Старши треньорът на Дунав Русе Емануел Луканов заяви след загубата с 0:2 от Лудогорец в първото домакинство на тима след завръщането му в елита, че основният проблем на отбора е наивността в ключови ситуации, която срещу силен съперник се наказва

ЦСКА обърна Ботев Пд до 3:2 след късна драма в София (ВИДЕО)

Цварц с 2 гола, Питас с 1 и асистенция, викове „оставка“ към Янев