Треньорът на Левски Хулио Веласкес има проблеми с контузени играчи преди сблъсъка с Черно море.
Аут заради контузии са Карл Фабиен и Мустафа Сангаре, а надеждите капитанът Георги Костадинов да бъде вдигнат на крака от лекарския щаб се изпариха.
Въпреки кадровите липси, испанецът има обезпечен ресурс да извади боеспособна единайсеторка, пред която има една-единствена цел – победа и връщане на аванса пред хегемона Лудогорец на 9 точки.
След колебливите изяви в Стара Загора на пейката днес срещу варненци ще седне хърватинът Стипе Вуликич.
Той бе заменен на почивката срещу Берое, а вместо него се появи Карлос Охене, което наложи връщането на Костадинов в отбрана. Сега вместо Вуликич ще действа Кристиан Макун, който вече е напълно готов за 90 минути.
Той ще е до Кристиан Димитров, а като бекове ще действат Алдаир и Майкон.
В центъра на халфовата линия Веласкес ще заложи на Акрам Бурас и Гашпер Търдин. А в атака са възможни всякакви варианти, като не е изключено испанецът да прибегне и до използването на фалшива деветка.
При опция с чист таран то на върха на нападението ще бъде Хуан Переа, а зад него ще действат Евертон Бала, Мазир Сула и Око-Флекс.
В противен случай Евертон ще е най-отпред, а това отваря място в единайсеторката за възстановения Радослав Кирилов.
Левски ще започне настъпателно двубоя и ще иска да загради Черно море пред пеналта му. Въпреки това, нашата прогноза за този мач е за малко голове на "Герена".
Възможността за това, според букмейкъра 8888.bg, е 57.1%. Опцията за три или повече попадения в срещата е 49%, според 8888.bg.




















