Великолепен Локо (Сф) удари Славия (ВИДЕО)

Великолепен Локо (Сф) удари  Славия (ВИДЕО)

Локомотив София победи с 2:1 Славия в столичното им дерби от 9-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" успяха да зарадват новия си треньор Данило Дончич с победа, докато феновете на "белите" вече показаха, че търпението им привършва.

Кристиян Добрев отправи коварен удар в 11-ата минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Две минути по-късно Галин Иванов стреля от дъгата на наказателното поле на Локомотив, а топката се спря в напречната греда на вратата на Александър Любенов.

Кристиян Добрев центрира от фал в наказателното поле на Локомотив София в 19-ата минута. Вратарят Александър Любенов се сблъска много сериозно с Виктор Генев. При падането Генев се приземи много тежко и се наложи да му бъде оказано продължително време медицинска помощ. Около осем минути не се игра, а защитникът на Славия бе качен на линейка и откаран в столична болница.

В 31-ата минута Стив Траоре центрира в наказателното поле на Славия, където Диого Тейшейра стреля от въздуха, но Светослав Вуцов се намеси и изби в корнер.

Локомотив София поведе с 1:0 в 34-ата минута. Бруно Франко с глава подаде към Симеон Мечев, който с удар от въздуха прати топката неспасяемо под напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

Локомотив София бе много близо до това да вкара втори гол в 60-ата минута. Симеон Мечев подаде към Стив Траоре, който стреля от границата на наказателното поле на Славия, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Локомотив София удвои своята преднина в 70-ата минута. Стив Траоре получи хубав извеждащ пас зад гърба на Керчев. Траоре напредна, бе сам срещу Светослав Вуцов и с техничен удар вкара топката във вратата му.

Славия намали своя пасив в мача в 77-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив София, Галин Иванов бе оставен непокрит и отблизо с глава вкара топката във вратата на Александър Любенов.

Славия - Локо Сф 1:2