Венци Стефанов: Едно играхме в Турция, съвсем друго в „А” група

Венци Стефанов: Едно играхме в Турция, съвсем друго в „А” група

Вярвам в Кокала, ще вдигне Славия, убеден е шефът на белите.

Вчера сутринта шефът на Славия Венци Стефанов се събуди със заглавия, в които отборът му се определяше като пълен неудачник, вместо като кандидат за Лига Европа. Белите почнаха пролетния сезон с победа в Каварна, но след това се изложиха в два мача. Първо загубиха от Миньор с 1:2 на Овча купел, след това отстъпиха със същия резултат на Берое под Аязмото. „7 дни спорт” се свърза с президента на белите, за да го попита какво всъщност се случва в Славия.

- Г-н Стефанов, кажете какво става със Славия? Една я мислехте, друга стана.
- Лошото е, че и аз не мога да си обясня. Мисля, че става въпрос за психологически срив в отбора. Трябва да го преодолеем по някакъв начин. Това, в което съм сигурен, е, че отборът е добре подготвен, имаме и силни футболисти. Но е факт, че загубихме два мача, в които не сме си представяли, че можем да паднем.

- Най-тежко е положението на треньора Емил Велев. В доста отбори можеше да го уволнят след такива два мача. Кажете – вярвате ли на Кокала?
- Вярвам му, разбира се. Вижте, аз бях с отбора по време на цялата подготовка. Видях как играхме срещу Партизан, Амкар и Криля Советов. Това са все отбори от доста по-висока класа от Миньор и Берое. Затова казвам, че проблемът е психологически, а не във Велев.

- Аз пък чух слухове, че футболистите нарочно не играели. Правели сечено на Кокала. Вярно ли е?
- Пълни лъжи са това. Аз знам какво се случва в съблекалнята. Разбира се, ще вземем мерки, за да се стабилизира играта на отбора още за следващия мач с Пирин на Овча купел.

- Говори се, че има някаква комбинация в това да биете Калиакра в Каварна, а след това да паднете от Миньор на Овча купел?
- Няма такова нещо. Срещу Миньор нямахме и шанс. Не искам да звучи като оправдание със съдийството, но при 1:1 реферът не даде чиста дузпа за Славия. Ако в онзи момент преди почивката резултатът беше станал 2:1, нямаше да загубим. Признавам, че в Стара Загора бяхме надиграни. Срещу Миньор обаче играчите подходиха несериозно. Мислеха, че перничани сами ще се победят. Оттам ни тръгнаха проблемите.

- Все пак феновете са много разочаровани от футболистите?
- И аз съм разочарован, особено от някои играчи, които се изложиха и в двата мача. Имена не искам да споменавам, всички ги видяхте по телевизията.

- След мача с Миньор имаше глоби. Сега да очакват ли втора санкция за Ганкиното, дето го играха в Стара Загора?
- Не знам, може и да има. Ще го решаваме по-късно тази седмица. Аз съм сигурен обаче, че още в следващия мач с Пирин ще покажем истинските си възможности и ще победим.

 

НА ЖИВО: Славия - ЦСКА 1948 (СЪСТАВИ)

"Белите" играят за своята чест

Разкритие: Помощник на Керкез ще работи в ЦСКА

Мартин Стоянов, който доскоро работи в Ботев Пловдив, ще влезе в щаба на „червените“

Прогноза: Победа за Локомотив (Пд) на "Лаута"

"Железничарско" дерби в петък вечер

Славия на загуба с почти 1,5 млн. лв. за година

Нетните приходи от продажби за 2024 година от услуги са в размер на 4 71 9 000 лева

Продажбата на билети за финала за Купата на България стартира на 7 май

Вижте какво съобщиха от ПФЛ

Официално: ЦСКА пуска в сряда билетите за финала

Вижте какво съобщиха „червените“

НА ЖИВО: Ботев Вр – Септември Сф 3:1

Смоленски откри резултата, гледайте мача тук…

Ясни са последните четирима участници в бенефиса на Камбуров

Това са вратарите Васил Камбуров, Кирил Акалски, Илко Пиргов и Георги Петков

Томаш: Целта е ЦСКА да не играе на приливи и отливи

"В ЦСКА няма титуляри и резерви, работим по селекцията"