Венци Стефанов смята, че Петев си тръгва заради страх от голям резил срещу Франция

Венци Стефанов смята, че Петев си тръгва заради страх от голям резил срещу Франция

"Страхът е много страшен, видяхме как играхме срещу Люксембург, представям си какво може да се случи срещу Франция"

Членът на Изпълкома на БФС Венцеслав Стефанов смята, че Ивайло Петев се е изплашил да не претърпи голям резил в мачовете с Франция и Швеция и затова напуска бързо поста национален селекционер в посока Динамо (Загреб).

„Ако Ивайло Петев е поел ангажимент и ако е решил да разтрогва договора с българския национален отбор, аз лично не бих имал нищо против”, започна по-сдържано президентът на Славия, но после нападна остро:

„Освен че трябва да бъдеш коректен, трябва да бъдеш и мъж. Явно тука страхът е много страшен, защото видяхме как играхме срещу Люксембург, представям си какво може да се случи на мача срещу Франция. Явно не е имал смелост да поведе националния отбор в тези мачове”, каза Стефанов за предаването „Арена спорт” на
БНТ HD.

Той даде мъгляво описание на това какъв трябва да е бъдещият нов национален селекционер, за да имаме успехо.

„Националният отбор трябва да се води от треньор, който твърдо и решително ще поеме линията за едно ново начало”.