Разградчани отнесоха и втория в руската Премиер лига

Отборът на Лудогорец победи с 2:1 руския гранд Локомотив (Москва) в третата си контрола в Испания. Дани Абало изведе шампионът на България напред в резултата в 11-ата минута, в 70-ата Ткачев изравни за 1:1, а Роман Безяк донесе престижния успех за българите в последната минута на двубоя.

Възпитаниците на Стойчо Стоев рано-рано поведоха в резултата. В 11-ата минута Михаил Александров намери Фабио Ешпиньо, който изведе Абало в удобна позиция и халфът с точен удар отбеляза за 1:0.

Българите изпуснаха още няколко положения през първата част, като и нов гол на Абало бе отменен поради засада.

В 70-ата минута „железничарите” получиха възможност да изпълняват пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Стоянов. Ткачев застана зад топката и с точен удар изравни.

В последната минута от нападателят Роман Безяк донесе успеха за тима на Стойчо Стоев. Словенецът нахлу в наказателното поле на Локомотив и с премерен удар прати топката покрай Широков.

Това е трета победа за Лудогорец в контролите на тима в испанския курорт Коста Балена след успехите над Корона (Киелце) с 3:0 и 1:0 срещу Спарта (Прага).

СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Абало (68-Мисиджан), Дяков, Ешпиньо (46-Златински), Александров (63-Луму), Марселиньо (71-Ернандес), Кишада (46-Безяк)

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА): Абаев, Янбаев, Чорлука, Дюрица, Тарасов, Ткачев, Оздоев, Диара, Самедов, Павлюченко (Широков, Шишкин, Григориев, Ондуа, Миранчук, Беляев, Лисцов)