Видоизменен Лудогорец вкара два в Ловеч и се оттегли с гол аванс (ВИДЕО)

Стойчо Стоев направи 10 промени в състава си, но взе победата край Покрития мост

С 10 промени в състава си спрямо онзи в четвъртък Лудогорец победи Литекс с 2:1 като гост в първия четвъртфинал между двата тима от турнира за Купата на България.

Златински и Моци се разписаха през първото полувреме след груби грешки на вратаря Александров при изпълненията на национала на България от свободни удари. Резервата Миро Манолов върна надеждите на ловчанлии преди реванша на 2 април с гол след почивката.

Двубоят между „оранжеви” и „зелени”, в който бяха раздадени 10 жълти картона, бе втори в рамките на една седмица. Миналата неделя срещата от последния кръг в редовния сезон завърши 0:0.

Реферът Никола Попов трябваше да изгони Джордан през първото и Том през второто полувреме, но реши да не го прави и двата отбора завършиха с по 11 човека.

Стойчо Стоев излезе с изцяло променен състав в сравнение с мача срещу Валенсия през седмицата. Единствено Фабио Ешпиньо отново бе в стартовия състав.

Златомир Загорчич също направи доста корекции в състава си. Извън единайсеторката останаха разочаровалите срещу Черно море (0:0) Никола Колев и Иван Горанов. Освен тях аут бе и Момчил Цветанов, който е наказан. Възстановен от контузия в ариергарда се завърна опитният Пламен Николов. Пред защитата в отсъствието на наказания Славчев действа опитният Петър Златинов. Отляво и отдясно на атаката пък бяха Асприя и Ваюши.

Първото положение бе за Литекс. Петър Златинов бе на стрелкова позиция в наказателното поле, но защитник притича и блокира удара му.

Лудогорец откри в 13-ата минута. Христо Златински изпълни свободен удар от малък ъгъл, като изненада вратаря. Кълбото тупна коварно пред Евгени Александров и стана неспасяема за стража.

Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа след единоборство между Чворович и Джордан в наказателното поле на Лудогорец. Двамата преследваха топката, която бе ничия. В крайна сметка стражът сякаш първи стигна до нея и когато я захлупваше, нападателят се спъна в нея и падна. Реферът бе категоричен, че няма основания за наказателен удар. И правилно.

След нова грешка на Евгени Александров и сходно изпълнение на свободен удар от страна на Златински гостите удвоиха своя аванс. Вратарят опита да хване коварната топка, но я изпусна. Моци притича и я довкара в мрежата. Появиха се съмнения от страна на домакините, че защитникът е бил в положение на засада.

Зимното попълнение на разградчани Йерун Луму пропусна да направи 3:0. Холандецът изскочи сам срещу вратаря, но Александров изкупи наполовина вината си, скъсявайки ъгъла и спасявайки.

До края на полувремето Джордан и Кишада пропуснаха изгодни ситуации пред вратите.

Силите на Литекс през второто полувреме стигнаха за един гол. При меле в наказателното поле резервата Миро Манолов отблизо намали. В ситуацията Пламен Николов обаче изрита Козмин Моци вместо топката и така се появиха съмнения по редовността на попадението.

Домакините направиха още няколко опита, но не успяха да достигнат до чисто положение. Един удар на Джордан с глава в 89-ата минута мина над напречната греда. В даденото продължение Том имаше възможност да направи нещо, но кариоката си пое лошо и атаката пропадна

Така, след първите четвъртфинали Лудогорец взе добър аванс пред Литекс след 2:1 в Ловеч, Локо (Пд) победи Добруджа с 3:0 като гост, Левски удари Ботев (Пд) с 3:1 като домакин, а Локо (Сф) надделя над Черноморец с 1:0 на „Надежда”.