Вратар провали Септември срещу Спартак Вн (ВИДЕО)

"Соколите" с шанс за спасение

Спартак Варна стигна до много ценен успех с 2:0 над Септември София в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. "Соколите" запазват шансовете си да се спасят след третата си победа за сезона.

Спартак Варна поведе с 1:0 в 9-ата минута. Димитър Шейтанов допусна много груба грешка. Той се забави с изритването на топката, а Денис Баланюк го пресира. Шейтанов изрита топката, но право в тялото на Баланюк, след което топката влезе във вратата му.

Иван Йорданов отправи много хубав удар от разстояние в 15-ата минута, топката рикошира в главата на Иван Арсов и стана много коварна за вратаря Димитър Шейтанов, който плонжира и успя да избие.

В 22-ата "соколите" изпълниха ъглов удар, Бен Карамоко скочи, а Шейтанов опита да улови, но неуспешно. След това топката отиде в капитана Пламен Димов, който стреля от движение, но над напречната греда на Септември.

В 61-ата минута Кабов се опита да комбинира със свой съотборник в наказателното поле на Спартак Варна, но топката срещна дясната ръка на Виктор Митев. Съдията Васимир Ел-Хатиб първоначално не свири дузпа, но рефера на ВАР Валентин Железов го извика, за да преразгледа ситуацията. Васимир Ел-Хатиб обаче потвърди своето първоначално решение и не даде дузпа за Септември.

Мартин Стоянов центрира в наказателното поле на Спартак Варна в 84-ата минута, където Валентин Йосков стреля с глава, но право в ръцете на Иван Дичевски. Това бе първият точен удар в очертанията на вратата на Спартак.

Спартак Варна направи много голям пропуск в 85-ата минута. Александър Беолусов пусна отличен извеждащ пас към Родни Антуи, който излезе сам срещу Димитър Шейтанов и стреля покрай него, но и встрани левия страничен стълб на вратата на Септември.

Спартак Варна удвои своята преднина в 90-ата минута. Димитър Шейтанов отново не успя да изчисти добре една топка и я подари на Иван Йорданов. Той подаде на Ивей Ромееш, който с много мощен диагонален удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Шейтанов.

Спартак Варна остава на последно място с 16 точки, а Септември е тринадесети с 22 точки.

Стартови състави:

Спартак: 21. Иван Дичевски, 22. Роберто Хименез, 25. Пламен Димов, 3. Бен Карамоко, 14. Ивей Ромееш, 82. Иван Йорданов, 66. Александър Цветков, 12. Евандро, 7. Лерой-Жак Микелс, 11. Виктор Митев, 27. Денис Беланюк;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 15. Влатко Стояновски, 4. Иван Арсов, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич, 25. Себастиан Якубяк, 24. Стефан Милич.