Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Янаки Милев на четвъртфинал в Италия

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Националът на България за Купа "Дейвис" победи Федерико Агилар (Уругвай) с 6:3, 6:4 за час и 44 минути.  

Милев поведе с 3:0 по пътя към успеха в първия сет, а във втория направи обрат от 2:4 до 6:4. За място на полуфиналите той ще играе срещу номер 5 в схемата Пол Мартин Тифон (Испания).

Пьотр Нестеров пък загуби във втория кръг на сингъл от втория поставен и 255-и в световната ранглиста Лукас Ноймайер (Австрия) с 3:6, 2:6 за 83 минути. Предната седмица той спаси четири мачбола и елиминира австриеца с 1:6, 7:6(8), 6:2 на друг турнир в Италия.

Нестеров и Милев са номер 3 в схемата на двойки и ще започнат по-късно днес директно от четвъртфиналите срещу италианците Алесио де Бернардис и Янис Милетич. Българите спечелиха титлите на двойки на два поредни турнира в Италия от същия ранг.

Станислав Генчев: Първото полувреме беше близо до перфектно

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Станислав Генчев бе доволен от успеваемостта на своя отбор в двубоя срещу Спартак (Варна) и бе на мнение, че тимът му се движи "в правилната посока". 

Ясен Петров: Бяхме като на дискотека

Старши треньорът на Спартак Варна Ясен Петров анализира загубата с 2:3 от Ботев Пловдив в мач от четвъртия кръг на efbet Лига.

Треньорът на Кайрат: Горим от желание за реванш

Старши треньорът на Кайрат Алмати Рафаел Уразбахтин сподели очакванията си преди реванша с Левски от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Ботев Пд нанесе първа загуба на Спартак Вн след шоу с 5 гола (ВИДЕО)

Токови удари и победа с 3:2 на „Колежа“ за „жълто-черните“

Три рекорда на шампионатите в първите три финала на Европейското по плуване

Три рекорда на шампионатите паднаха в първите три финала от европейското първенство по плуване в Париж.

България стартира с победа Европейското по водна топка за мъже до 20 г.

България стартира с победа участието си на Европейското първенство по водна топка за мъже до 20 години, група Елит