Юношите на България сгазиха Черна гора

Нападател на Левски даде тон за 6:0 в Бояна

Юношите на България до 15 години постигнаха впечатляваща победа с 6:0 срещу връстниците си от Черна гора в контролна среща в Бояна. Своеобразният реванш дойде само два дни след драматичното 3:3.

Нападателят на Левски Габриел Йорданов откри резултата в средата на първата част, след като засече центриране на Ернан Ангелов от ъглов удар. Пет минути по-късно Николай Попов удвои преднината на "лъвовете", а минута преди почивката Васил Иванов направи 3:0.

Втората часст започна по идетничен начин с опасни атаки към вратата на Черна гора. В първите минути след почивката Даниел Чаушев проби от дясно, стреля, топката се отклони минимално от крак на бранител и описа парабола, за да се оплете в мрежата на гостите.

В заключителните минути резултатът стана още по-впечатляващ. Първо Петър Байраков се възползва от грешка в отбраната на "червените" и успя да открадне топката, след което и да се разпише. Крайното 6:0 оформи Даниел Димов, който от близо засече центриране от ляво три минути по-късно.

България: Александър Панайотов (41 – Дамян Дамянов), Димитър Кунев (47 – Тодор Илиев), Ернан Ангелов (47 – Дариус Дуролари), Габриел Йорданов (47 – Петър Байраков), Николай Попов (41 – Преслав Стойков), Даниел Чаушев (47 – Джем Андонов), Мартин Ковачев , Васил Иванов (51 – Росен Кръстев), Андрей Нешев (51 – Даниел Димов), Виктор Добрев (41 – Деан Несторов)