Юношите на Лудогорец спечелиха турнир в Обзор

Юношите на Лудогорец спечелиха турнир в Обзор

Те надделяха последователно над Олимпик (Варна) с 4:0, над Борислав (Първомай) с 2:0 и над МВА (Москва) с 3:0 служебно, заради отказ на руския тим да изиграе двубоя

 Лудогорец U16 спечели футболен турнир за юноши в Обзор. Успехът бе чудесен старт в клуба за новопривлечения от Левски старши треньор Христо Господинов. Младите таланти на орлите излязоха победоносно от своята група, в която записаха три успеха. Те надделяха последователно над Олимпик (Варна) с 4:0, над Борислав (Първомай) с 2:0 и над МВА (Москва) с 3:0 служебно, заради отказ на руския тим да изиграе двубоя. В първата среща точни за момчетата на Христо Господинов бяха Хидует Хюсеин – два, Калоян Симеонов и Георги Николов. Във втората две попадения реализира Хюсеин. На финала орлите разгромиха победителят в другата група Павликени с 6:0. По два гола в мача вкараха Хюсеин и Георги Николов, а по един добавиха Калоян Симеонов и Мартин Алексиев.

“Много съм доволен от момчетата, от отговорността и дисциплината, с които изпълняват поставените им задачи и най-вече от израстването, демонстрирано с всеки следващ мач. Този отбор определено има много по-сериозен потенциал и аз съм убеден, че тепърва ще го показва“, коментира Господинов.

Той подчерта, че състезателите в другите тимове са били с година, а някои и с две по-големи от неговите възпитаници. Освен това четири от момчетата му са на лагер с националния отбор, затова победите са още по-ценни. Господинов разказа, че тимът вече се готви за друг, още по-силен турнир. Той ще се проведе в София, където орлите, Левски, столичния Септември и италианския Каляри ще играят всеки срещу всеки от 1 до 3 септември.

“Чувствам се страхотно в Лудогорец. Знаех, че базата и условията са перфектни, но се оказа, че такава е и организацията на работа в клуба. Наистина на треньорите и играчите им остава да мислят само за футбол, да се развиват и да радват ръководството и феновете си“, добави Господинов.

Септември София победи Славия с 2:0 в Банско

Славия загуби срещу Септември София с 0:2 в последната си приятелска среща от лагера в Банско

От Спартак Варна обясниха защо се разминаха с Моралес

Ръководството на Спартак Варна обясни защо Даниел Моралес не стана треньор на отбора.

Дунав заменя Даниел Николов с 16-годишен вратар

Досегашният страж на елитната формация на Дунав (Русе) до 16 години Теодор Кънев ще бъде постоянна част от мъжкия отбор във Втора лига, съобщиха от футболния клуб

ФИФА наложи нова санкция на Спартак Варна

ФИФА наложи втора забрана на Спартак Варна да картотекира нови попълнения в следващите три трансферни прозореца

ЦСКА прати оферта за белгийско крило от Нидерландия

Душан Керкез вече потвърди, че отборът търси десен флангови нападател

Руи Мота спешно иска нов нападател в Лудогорец

Лудогорец търси усилено нов централен нападател, като новината беше обявена от треньора Руи Мота

Спорове в ЦСКА за привличането на Кристиян Стоянов от Славия

В ЦСКА е обсъждан вариант за привличането на младежкия национал Кристиян Стоянов от Славия, което е довело до разногласие, твърди „Блиц"

Ботев Пловдив се подсилва с Даниел Наумов, Виктор Генев и Стивън Петков?

Ботев Пловдив е решен да направи ударна селекция, с която да бъде конкурентноспособен в efbet Лига

Левски сменя Маркович с Мартин Луков?

Левски е на път да намери нов вратар, който да замени освободения вчера Матей Маркович