За историята! Хебър на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

Пазарджиклий биха Пирин с 2:1

Хебър Пазарджик победи Пирин Благоевград с 2:1 в четвъртфинален сблъсък от турнира за Sesame Купа на България на стадион „Георги Бенковски“ и се класира за пръв път в историята си за полуфинал в турнира.

Домакините поведоха в добавеното време на първото полувреме, след като Георги Вълчев беше точен от дузпа. До наказателния удар се стигна, след като Венцислав Бенгюзов постъпи неразумно, фаулирайки съперников играч. Първоначално реферът Красиан Колев остана безмълвен и не отсъди наказателен удар. Колегите му от ВАР обаче го посъветваха лично да прегледа съприкосновението. Реферът обстойно провери ситуацията и промени решението си.

Още в 7-ата минута на срещата Хебър пропуснаха отлична възможност да удвоят резултата. Централният защитник Стефан Цонков се озова непокрит на стрелкова позиция, но ударът му прелетя високо над вратата.

В 59-ата минута на мача се стигна до изравняване. Левият краен бранител Андрей Йорданов напредна отляво, за да комбинира с Иван Тасев, чието изпълнение попадна във вратата на Петър Дебърлиев за 1:1.

Головото предимство за домакините бе възстановено само за секунди 10 минути преди края на редовното време, защото попадението бе отменено. Олексий Збун беше намерен с центриране към втора греда, но ударът му с глава, от Ковальов беше избит. Венцислав Бенгюзов опита да изчисти, но уцели Диаманка в главата и топката се върна в Збун, който при повторния изстрел преодоля стража на благоевградчани - 2:1. ВАР дълго разглеждаше ситуацията, докато установи, че Збун е в положение на засада.

Дълбоко в добавеното време в герой за Хебър се превърна Шейх Диаманка. Отбраната на Пирин действа много лошо при центрирана топка, а Шейх намери топката с левия крак и прати Хебър на исторически полуфинал.

ХЕБЪР - ПИРИН 2:1

Рефер: Красен Георгиев (Варна)

Стадион: "Георги Бенковски" (Пазарджик)

Хебър: 1 Петър Дебърлиев 24 Лазар Марин 7 Георги Вълчев 33 Стефан Цонков 21 Божидар Пенчев 99 Георги Каракашев 75 Йохан Н'зи 13 Архан Исуф 10 Ангел Бастунов 9 Николас Пенев 17 Марк-Емилио Папазов

Треньор: Любослав Пенев

Пирин: 12 Максим Ковальов 5 Николай Бодуров 38 Александър Дюлгеров 6 Андрей Йорданов 7 Асен Дончев 4 Айуб Абу 73 Венцислав Бенгюзов 83 Христо Попадийн 11 Иван Тасев 19 Юго Комано 14 Данило Полонский

Треньор: Олександър Бабич

Снимка: LAP.bg