ЗА КУПАТА В "НАДЕЖДА": Локо (Пд) надхитри адаша си и е на четвъртфинал (СНИМКИ+ВИДЕО)

Фамозен гол на Димитър Илиев и късно попадение на Кристиан Гомис попариха Локо (Сф)

Локомотив Пд спечели с 2:0 гостуването си на Локомотив Сф и се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. Димитър Илиев вкара фантастичен гол, а в добавеното време Кристиан Гомис добави още един за успеха на гостите. Неуспешно пък се оказа завръщането на столичани в Надежда, където те не бяха играли от края на миналия сезон.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата Александър Шаламанов.

Гостите първи можеха да застрашат съперниковата врата. В третата минута играчите на Александър Тунчев организираха контраатака, при която Парвиз Умарбаев получи отличен извеждащ пас, но се забави и бранител на „червено-черните” му отне топката. В 11-ата Мохаммед Бухмиди влезе в наказателното поле на пловдивчани и опита удар къв вратата, но той бе блокиран от защитник. Локо София все пак спечели корнер, който обаче не доведе до опасност пред Илко Пиргов.

В 22-ата минута столичани стигнаха до най-чистото си положение от началото на мача.  Мики Орачев бе изведен в наказателното поле след двойно подаване със свой съотборник и стреля с левия крак от отлична позиция, но топката профуча покрай десния страничен стълб. В 26-ата Умарбаев стреля директно от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче не затрудни Александър Люченов, който улови топката.

В ответната атака Виржил Пинсон влезе в пеналта на гостите, финтира младия Мартин Паскалев и потърси Валентин Николов, но подаването му беше пресечено от Гомис.  Секунди след това Лукас Салинас стреля, а топката рикошира в крака на Мики Орачев и прелетя над напречната греда.

В 40-ата минута Димитър Илиев подаде  към нахлуващия в наказателното поле Лукас Салианс. Халфът стреля веднага, но Любенов се отлично и спаси. В заключителните секунди на първото полувреме самостоятелна акция на Димитър Илиев завърши с удар, който обаче прелетя над вратата на домакините.

Второто полувреме започна отлично за Локомотив Пловдив. Димитър Илиев получи подаване извън наказателното поле, спечели няколко метра с дрибъл и стреля в обратния ъгъл на вратата. Топката беше насочена перфектно, отби се в гредата и се оплете в мрежата на Любенов - 0:1.

Футболистите на Локомотив София имаха претенции за дузпа в 55-ата минута. Кристиан Гомис направи необмислен шпагат в наказателното поле и останаха сериозни съмнения, че изрита играч на домакините, но съдията Валентин Железов подмина ситуацията. След малко повече от час игра Селсо Рапосо пробва да изненада Илко Пиргов с далечен удар, но вратарят на гостите внимаваше и спаси без особени проблеми.​

В 76-ата минута Пинсон пропусна чудесна възможност да изравни. Рапосо се включи отдясно и центрира в наказателното поле, топката стигна до нападателя на "червено-чернтие", който обаче не уцели вратата.  Илия Димитров пък получи контузия получи контузия десетина минути, след като се появи на терена и беше сменен принудително в 81-ата минута. На негово място се появи Раел Лолала.

В добавеното време на срещата Кристиан Гомис оформи крайния резултат след страхотен самостоятелен рейд. На вратата на домакините нямаше никой, тъй като Александър Любенов беше в наказателното поле на противника. Гомис демонстрира завидна скорост и насочи топката в опразнената врата - 0:2!

Локо Сф - Локо Пд 0:2

0:1 Димитър Илиев (46)

0:2 Кристиан Гомис (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Локо Сф: Любенов, Рапосо, Кацикас, Крачунов, Орачев, Милошев, Кацаров, В. Николов, Александров, Бухмиди, Пинсон

Локо Пд: Пиргов, Гомис, Паскалев, Томашевич, Витанов, Карагарен, Сно, Салинас, Умарбаев, Д. Илиев, Минчев