Загорчич: Най-големите претенции имам към себе си (+ВИДЕО)

Загорчич: Най-големите претенции имам към себе си (+ВИДЕО)

Има напрежение и игрова криза, каза треньорът на Литекс

Напрежението, налегнало Литекс, бе изтъкнато от спортно-техническото ръководство на тима след загубата от ЦСКА с 0:1. Старши треньорът Златомир Загорчич подчерта за сетен път, че играта от есента я няма. Нещо повече, той заяви вече, че има игрова криза, освен такава с резултатите.
 
„Не се получи това, което искахме да играем, явно има голямо напрежение и голям респект. Имаме тука млади момчета, очаквах повече от опитните, трябва да си анализираме грешките, тогава ще говорим сериозно. Спокоен съм, ако няма успехи, шефовете ще си вземат решенията. Момчетата трябва да ги върнем както бяхме есента. Не мога да коментирам дали е имало дузпа, трябва да видя запис”, посочи Загорчич пред ТВ7.
 
Пред останалите медии той направи по-детайлен анализ.
 
„Има напрежение след тия 4 мача без победа, днес беше много трудно на футболистите психологически, и това, което играхме есента, просто не се получава. Сега е важно момчетата да мислят в правилната посока. Щом няма резултати, има криза, даже и на игра.”
 
Относно своето бъдеще той каза: „Аз постоянно повтарям - много е ясно, че когато треньорът няма резултати, всичко е в ръцете на шефовете, ще видим кое е най-добре за отбора, за да върви нагоре.”
 
Сърбинът призна, че ЦСКА ги е надиграл.
 
„Надиграха ни днес. Бяха по-добър отбор, стояха по-добре.”
 
И заяви, че най-големите претенции той има към самия себе си.
 
„Най-големите претенции имам към себе си. Не мога да се карам на футболистите заради някои неща. Това, което тренираме, не го играем, така че най-големите претенции имам към себе си.”
 
Относно ситуацията през второто полувреме, когато Фо-Поре попречи на Асприля с ръка в наказателното поле, наставникът посочи: „Вие сте го видели на повторение, аз как мога д аго видя от 80 метра? Аз не мога да видя от моята позиция.”
 
Край Покрития мост предстоят тежки анализи.
 
„В съблекалнята няма нито един проблем. Момчетата тренират здраво, яко. Някъде правим грешки, трябва да направим добър анализ и да видим откъде идват тези грешки.”
 
„Една победа ще върне момчетата в правилната посока и след това ще тръгнат резултатите и играта.”
 
Що се отнася до предстоящия реванш за купата срещу Лудогорец след 1:2 в първия мач, Заги каза: „Някой път си по-добър и падаш, всичко е възможно.”
 
„Трябва да сме наясно, всеки мач ще е като срещу ЦСКА, няма да има лесни мачове. Трябва да сме наясно с това нещо. Много силни отбори и това се вижда в резултатите досега.”
 
„Ултиматум няма. Целта на Литекс са евротурнирите и това го говорим постоянно.”
 

„Аз имам натиск срещу себе си лично аз. Това, което тренираме, не се получава. От никого от клуба няма натиск”, завърши специалистът.  

Официално: Локо (София) преподписа с вратаря Мартин Величков

Новият договор на стража е до лятото на 2027 година

Капитанът на Спартак (Варна) защити клуба

Капитанът на Спартак Варна - Деян Лозев, излезе с обръщение в социалните мрежи към феновете на "соколите", след като стана ясно, че в офисите на клуба е имало посещение от Икономическа полиция

Станислав Генчев: Скоро ще видим Ибе в игра

Наставникът на Локомотив София Станислав Генчев призна, че съвсем скоро ще видим в игра звездното попълнение на "железничарите" - Джордан Ибе

Левски с най-голяма глоба от БФС след последния кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви глобите и наказанията след 21-вия кръг на efbet Лига

Хьогмо преди Ференцварош: Всеки мач е различен, имаме шанс

Старши треньорът на Лудогорец - Пер Матиас Хьогмо, даде традиционната си пресконференция преди двубоя на "орлите" срещу Ференцварош от плейофите в Лига Европа

Хьогмо грабна лопатата, започна да чисти терена на Лудогорец

Треньорът на Лудогорец Пер-Матиас Хьогмо се включи в почивстването на терена на "Хювефарма Арена" преди утрешния мач с Ференцварош от плейофите на Лига Европа