Защо бе двойната смяна на Сангаре?

Защо бе двойната смяна на Сангаре?

Нападателят с крампи срещу ЦСКА

 

Старши треньорът на Левски - Хулио Веласкес, коментира двойната смяна на Мустафа Сангаре. Нападателят влезе през второто полувреме на дербито с ЦСКА, спечелено с 2:0. В крайна сметка той остана само около четвърт час на терена. 

Нападателят се появи в игра след почивката на мястото на Хуан Переа, но беше заменен около час след началото на мача от Марко Дуганджич.

Веласкес уточни, че става дума за крампи, а не за травма:

„Не е контузия. Той получи крампи. Ако беше останал на терена, можеше да се стигне до сериозна контузия. Идеята с Хуан Переа беше да натрупа игрови минути, тъй като се връща след период от няколко седмици, в които не се чувстваше добре.

На почивката беше много изморен, затова решихме да пуснем Сангаре, за да натрупа минути, а той също каза, че е добре. Може би се появи лек мускулен проблем, но не искахме да рискуваме да се влоши. Не би трябвало да е нещо сериозно – типични крампи, които при натоварване могат да се усложнят“, коментира треньорът.