Жалко! Юношите до 17 г. се сбогуваха с Европейското

Паднахме от Уелс в последния мач

Юношеският национален отбор на България до 17 години загуби третия си и последен мач от Елитния кръг на квалификациите за Евро 2024. Българите отстъпиха на връстниците си от Уелс с 1:2 и напуснаха надпреварата без победа. В предните два двубоя селекцията на Тодор Симов допусна поражение от Швеция (1:2) и завърши наравно с Румъния (0:0).

И трите гола в днешния мач паднаха през второто полувреме. Оливър Босток откри резултата в 52-рата минута, а четвърт час преди края на срещата Елиът Майлс удвои преднината на своя тим. В 89-ата минута Михаил Полендаков отбеляза почетно попадение за нашите.

Другият мач от групата завърши без победител и по този начин България остана на последното място с едва една спечелена точка. Напред продължава Швеция, а най-вероятно Уелс също ще се класира за Евро 2024 като един от най-добрите втори отбори.