Женският ни национален отбор с тежка загуба от Косово

Дамите паднаха с 1:5 в мач от група C5 на УЕФА Лига на нациите

Женският национален отбор на България допусна тежка загуба с 1:5 от състава на Косово в мач от група C5 на УЕФА Лига на нациите.

По този начин момичетата на селекционера Силвия Радойска се простиха с шансовете си да спечелят промоция в Лига В, която стана притежание именно на Косово.

Иначе мачът започна по възможно най-добрия начин за “лъвиците”, които успяха да открият резултата в средата на първото полувреме чрез Димитра Иванова. До почивката обаче домакините съумяха да възстановят равенството – точна бе Халилай. През втората част косовската селекция осъществи тотално надмощие и стигна до четири безответни попадения чрез Метай, Ука и Мемети на два пъти.

На 5 декември от 17:00 ч. България посреща Северна Македония на ст. „Васил Левски“ в София в последен мач от надпреварата.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 4. Мариела Недева (76 – 18. Жасмина Атанасова), 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 13. Александра Янева (76 – 10. Леонора Желева), 9. Лора Петрова, 2. Николета Бойчева (к) (81 – 19. Вени Сърбинска), 14. Димитра Иванова, 20. Виктория Адрианова (46 – 17. Симона Петкова), 7. Евдокия Попадинова (63 – 6. Силвия Кефалова);

Селекционер: Силвия Радойска.

Венци Стефанов: Форматът на шампионата не трябва да се пипа

"Ако останем с по-малко отбори, интересът няма да се повиши", каза президентът на Славия

Загорчич: Нямахме агресия в атака

„Изпуснахме си 3-4 ситуации, в които можехме да отбележим", заяви той

Киров: Разчиташе се противникът да сгреши (ВИДЕО)