Жуниор Мораес: Най-важен е ЦСКА, радвам се, че намалиха наказанието на Присо

Жуниор Мораес: Най-важен е ЦСКА, радвам се, че намалиха наказанието на Присо

"Искам да кажа едно голямо благодаря на всички фенове на ЦСКА, изпитвам огромно уважение към тях и искам да ги призова да пълнят стадиона и да скандират името на отбора във всеки мач"

Нападателят на ЦСКА Жуниор Мораес даде обширно интервю за "Тема Спорт", в което говори за престоя си на "Армията" и очакванията за края на сезона. Не подминахме темата и за негов евентуален трансфер през лятото, която стана актуална след визитата на мениджъра му Бекали в София преди една седмица.

 

 
Здравей, Жуниор, как си, излекува ли се от контузията?
 
 
- Здравейте, да, добре съм вече, тренирам нормално и ще съм готов за мача със Славия, както и за останалите срещи до края на първенството. Надявам се да нямам повече контузии и да мога да помогна пълноценно на отбора във всички мачове, които ни предстоят.
 
Ти си най-фаулираният играч в първенството, притеснява ли те този факт?
 
 
- На никого не му е приятно да бъде фаулиран толкова често. Всички обичат красивата игра, а аз се старая да показвам колкото се може по-добър футбол и да радвам феновете с отиграванията си. Затова не мисля, че мачовете ни трябва да изобилстват от груби близания срещу мен, а и срещу останалите ми съотборници.
 
 
През първия дял на шампионата игра редом до много добри футболисти като Зику и Платини, липсват ли ти сега?
 
 
-Да, определено през зимата ни напуснаха много добри футболисти като Мишел и Янис, които ни липсват сега, но както виждате, оправяме се и без тях. ЦСКА затова е голям отбор, защото може да се справи без всеки.
 
 
Двамата с Присо сформирахте много добър тандем, какво ще кажеш за него?
 
 
- О, да, Нджонго е страхотно момче и много добър играч. Удоволствие е да играеш редом с него. Тъжно е това, което му се случи в Пловдив. Радвам се, че наказанието му бе намалено и скоро отново ще сме заедно на терена. Неговата бързина ще е много важна за нас в оставащите мачове. Виждам го, че е пределно амбициран да се докаже в ЦСКА и да помогне на отбора да стане шампион.
 
 
Преди една седмица твоят мениджър Джовани Бекали заяви у пред румънски журналисти, че много голям клуб е готов да извади 2,5 милиона евро за теб, има ли нещо вярно в тези информации?
 
 
- Сега не мисля в тази посока изобщо. За мен най-важен е следващият мач и ЦСКА да побеждава докрай, за да станем шампиони. Когато сезонът свърши, двамата с мениджъра ми ще седнем и ще помислим върху този въпрос. Сега това, което ме питате, не е на дневен ред. Важно е само да спечелим титлата. Оттам нататък всичко ще е по-лесно. И за мен, и за ЦСКА.

А твоето лично желание какво е?
 
 
- Аз се чувствам щастлив в ЦСКА. обичам феновете, отбора.Този клуб направи много за мен, знаете в каква ситуация бях преди да дойда тук. Затова най-голямото ми желание е да стана шампион и да участвам в Шампионската лига с червената фланелка. Не забравяйте, че аз имам морален ангажимент към собствениците на ЦСКА, защото благодарение на тяхната настоятелност се върнах на терена и административните ми проблеми бяха разрешени.
 
 
ЦСКА навлиза в много тежка серия в предстоящите кръгове, готов ли е отборът според теб и може ли да запази преднината си пред конкурентите?
 
 
- Чакат ни наистина тежки мачове, но аз вярвам, че можем да триумфираме накрая. Моето мнение е, че сега напрежението е върху съперниците ни, а не върху нас. Ако покажем играта, на която сме способни, не мисля, че можем да сбъркаме до края. И Лудогорец и Левски, и Литекс, и Черноморец са много добри отбори, които също ще се борят за титлата, но ние не трябва да се отпускаме в нито един момент, тъй като битката ще е жестока до самия край.
 
 
Споменавайки претендентите за титлата, как ще коментираш факта, че пет отбора се борят за челните места в класирането?
 
 
- Това говори само колко добър е българският шампионат. Аз се радвам, че това е така, защото все пак футболът е за феновете и преди всичко те трябва да останат доволни.
 
 
Кой от тези отбори представлява най-голяма заплаха за ЦСКА?
 
 
- Всеки има своите шансове, но определено Лудогорец е с най-добри шансове да ни измести от първото място. Те са много добър отбор, което обаче не означава, че трябва да отпишем и другите. Всички знаем с какъв заряд е мачът Левски - ЦСКА...
 
 
През миналата година се говореше за интерес от страна на Лудогорец към теб?
 
 
-Да, говореше се, но ЦСКА е най-авторитетният български клуб и аз се радвам, че играя за него.
 
 
Ти си играл в Румъния, можеш ли да направиш сравнение между предишния си клуб Глория Бистрица и ЦСКА?
 
 
- Глория Бистрица помогна много за развитието ми като футболист. Имам много приятели там, отборът и феновете им са страхотни, но мога да кажа, че ЦСКА дава много повече възможности. Този клуб всяка година се бори за титлата и за влизане в Шампионската лига, което само по себе си показва, че съм направил правилния избор да подпиша с ЦСКА миналото лято.
 
 
Какво ще кажеш за треньорските смени, откакто ти си в клуба, се смениха двама треньори, този е третият?
 
 
Щом така е преценило ръководството, значи е за доброто на клуба. Аз имам и от тримата добри впечатления, особено от г-н Младенов. Той е страхотен треньор и знае как да работи с отбора.
 
 
Ти като любимец на феновете какво искаш да им кажеш?
 
 
- Искам да кажа едно голямо благодаря на всички фенове на ЦСКА. Изпитвам огромно уважение към тях и искам да ги призова да пълнят стадиона и да скандират името на отбора във всеки мач. Сега е много ва жен момент за клуба и тяхната подкрепа ни е нужна. Очаквам в оставащите двубои да имаме още по-голяма подкрепа от трибуните. 
Английски кондиционен треньор започва работа в Лудогорец

Джон Филипс бе назначен на работа при "орлите"

Станислав Генчев: Не е лесно да изпуснеш два гола и да вкараш трети

Старши треньорът на Локомотив София - Станислав Генчев, сподели мнението си след победата с 3:2 над Ботев Пловдив

Димитър Димитров: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров заяви, че „канарчетата“ изобщо не са заслужавали да загубят мача срещу Локомотив София

Локо София подчини Ботев Пд след късна драма в "Надежда"(ВИДЕО)

"Железничарите" не изпуснаха победата

НА ЖИВО: Локо Пд - Арда 0:2

Сблъсъка на "Лаута" следете на живо тук

ЦСКА с най-доброто във Варна срещу Черно море

Вижте групата на "червените"

Годой изпревари Икарди и Лаутаро Мартинес

Леандро Годой е човекът под пара в ЦСКА, като в последните 3 мача той вкара общо 6 гола и е с основен принос за отличната форма на „червените“, които натрупаха 8 поредни победи във всички турнири и сега на „Тича“ се целят в девета

НА ЖИВО: Локо Сф - Ботев Пд 2:2

Първия съботен мач от програмата следете тук

Генчев предупредил от играчите си преди мача с Ботев Пловдив

Треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев е провел разговор с един от основните си футболисти преди домакинството на Ботев (Пловдив)