Ботев Пд с втори успех при новия треньор

Вутов вкара, съдията изгони Тодор Гочев от Витоша

Ботев (Пловдив) записа втора победа в контролите от предсезонната подготовка. "Канарчетата" победиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в София. Антонио Вутов (27) отбеляза единственото попадение в мача.

До момента двата отбора бяха изиграли по една контрола, записвайки победи. Витоша надигра с 4:1 друг пловдивски тим - Марица, а Ботев (Пд) победи с 1:0 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в дебюта на наставника Желко Петрович.

В състава на Ботев личаха имената на много млади футболисти, които изиграха силен мач. Още в първите минути Ботев (Пловдив) можеше да поведе в резултата, но ударът на Антонио Вутов премина покрай вратата на Николай Георгиев. В 17-ата Лъчезар Котев стреля неточно.

Ботев (Пловдив) излезе напред в резултата в 27-ата минута. Груба грешка в защитата на Витоша позволи на Вутов да се озове очи в очи със стража Георгиев и той не пропусна.

В 35-ата минута шут на Антон Карачанаков излезе в аут. Минута преди края на първото полувреме Емил Гъргоров стреля слабо по земя, а топката бе уловена без проблеми от Коантар.

След половин час игра Родни Клустър пробва удар, който прелетя над вратата. В 69-ата минута Тодор Гочев получи втори жълт картон за нарушение срещу Кристиян Добрев в центъра на терена.

В 86-ата минута топовен изстрел на Георги Амзин срещна страничната греда. Единствено късметът спаси Ботев в тази ситуация. Секунди по-късно хубав шут на Христо Иванов излезе в аут.