2. Бойни спортове
  3. 10 медала за България от Европейското по бокс в Ямбол

10 медала за България от Европейското по бокс в Ямбол

Българският национален отбор спечели 2 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала от Европейското първенство по бокс за девойки и момичета в Ямбол, съобщиха за Novsport.com.

Златен медал при девойките завоюва Грета Георгиева в категория до 52 кг, след като победи украинката Мария Юрлова с 4:3 точки, а Таня Илиева, категория до 54 кг, стигна до сребърен медал. Златният медал в категория до 57 кг спечели Светлана Каменова след финална победа над Зинаида Машкова от Русия.

Бронзов медал при девойките спечели Таня Колева в категория до 63 кг.

При момичетата сребърни медалиски станаха Тонка Чолакова в категория до 48 кг и Александра Гаджева в категория до 75 кг.

Бронзови медали при момичетата извоюваха Александра Петрова в категория до 46 кг, Кремена Младенова - до 54 кг, Светлана Алабакова - до 60 кг и Мария-Луиза Кършалийска - до 63 кг.
Треньорите на боксьорите: Трябва да покажем какво можем, за да изпълним целите си