11 действащи световни шампиони пристигат в Ямбол за Странджата

11 действащи световни шампиони пристигат в Ямбол за Странджата

„Ямбол предлага най-добрите условия в страната за организиране на силно международно боксово състезание”, заяви председателят на Българската федерация по бокс Марин Димитров по време на визитата си в града.

„Ямбол предлага най-добрите условия в страната за организиране на силно международно боксово състезание”, заяви председателят на Българската федерация по бокс Марин Димитров по време на визитата си в града.

Той изрази увереност, че предстоящият турнир „Странджата” ще премине на високо ниво откъм организация, тъй като Ямбол доказа с европейското първенство по бокс за жени, че е способен да се бъде домакин на турнири от такъв ранг. Добрият опит, както и ангажираността на община Ямбол и кметът Георги Славов са били в основата на решението домакинството на 61-то издание на турнира да бъде дадено на Ямбол, сподели още Марин Димитров.

Предстоящият турнир обещава да е един от най-силните през годината и генерална репетиция за европейското първенство. При седмото си домакинство на „Странджата” Ямбол ще посрещне пет от 11-те действащи световни шампиони. Близо 150 участници – състезатели, треньори и официални лица, от 13 страни ще дойдат на тазгодишния турнир „Странджата”. Сред тях личат имената на представители на водещите сили в световния бокс – Куба, Русия, Казахстан, Франция и др.

България ще бъде представена от два състава, като освен националния тим, на ринга ще се качат и осем представители на местните клубове БК „Диамполис”, БК „Ямбол” и БК „Априлец (село Бояджик). Организацията на турнира предвижда силно присъствие и откъм специални гости.

На „Странджата” ще присъства легендата на световния аматьорски бокс Феликс Савон от Куба – носител на седем световни и три олимпийски титли. Поканен е и най-успелият треньор – сънародникът на Савон Алсидес Сагара. Предстои да потвърди визитата си и един от тримата чужденци, удостоявани с приза „Странджата” Амир Хан, който е действащ световен шампион сред професионалистите.

Официалното откриване на турнира ще бъде на 17 февруари 2010 година и състезанието да продължи до 20 февруари.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев