63-тото издание на "Странджа" бе открито днес

63-тото издание на "Странджа" бе открито днес

По силата на жребия, може би и по ирония на съдбата, първия на ринга излязоха световните шампиони Ласаро Естрада Алварес (Куба) - шампион на планетата на Баку'2011, и Детелин Далаклиев - световен шампион от Милано'2009

В столичната зала "Универсиада" днес министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков откри 63-ия международен турнир по бокс "Странджа".

 

"Това е най-старият турнир, в който България има своето място", заяви министър Нейков. "Тазгодишният турнир е изключително важен, защото е преди летните олимпийски игри в Лондон". 

От своя страна президентът на БФБокс Красимир Инински заяви: "Радостен съм, че след 14-годишно отсъствие този емблематичен турнир се завръща в София". 



Турнирът започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния български боксьор и двукратен носител на Купа "Странджата" Михаил Мицев. 

По силата на жребия, може би и по ирония на съдбата, първия на ринга излязоха световните шампиони Ласаро Естрада Алварес (Куба) - шампион на планетата на Баку'2011, и Детелин Далаклиев - световен шампион от Милано'2009. През първите два рунда Детелин Далаклиев бе по-активен, но кубинецът, който се боксираше с обратен гард, контрираше със силната си лява ръка. Кой знае защо, след първите два рунда съдиите точкуваха 4:2 за Алварес. През третия рунд кубинецът пласира няколко серии от точни прави удари,а веднъж и страхотен ляв ъперкъп в тялото на Далаклиев. 

След последния удар на гонга съдиите обявиха за победител по точки в мача в категория до 56 килограма Ласаро Естрада Алварес с 10:5 точки. Най-титулуваният български боксьор в момента и носител на Купа "Странджа" от 2010 година Детелин Далаклиев е вече сред зрителите на турнира. 

Днес на два ринга ще се състоят елиминации. Утре от 15.00 часа също ще се проведат елиминационни мачове. В петък от 15.00 часа са полуфиналите, а в събота от 16.30 часа са финалите, след което ще стане известен и новият носител на престижния трофей. В тазгодишното, 63-то издание на турнира "Странджа" участват 124 боксьори и 42 жени от 30 страни.

Зам.-министър Стоян Андонов се срещна с главния спортен директор на Международната федерация по джудо

Двамата обсъдиха подготовката и организацията на Световното първенство по джудо за кадети, което България ще приеме в края на август

Рами Киуан си гарантира медал на Световната купа

Родният боксьор вече е полуфиналист

Поптолева отпадна от Световната купа по бокс

Венелина Поптолева загуби на четвъртфиналите в категория до 54 килограма при жените на Световната купа по бокс "Феликс Щам" във Варшава.

Чолов остана с бронз от Световната купа по бокс

Българинът Уилиам Чолов завърши с бронзов медал участието на Световната купа по бокс във Варшава.

Радослав Росенов загуби в четвъртфиналите на Световната купа по бокс в Полша

Турнирът във Варшава продължава и в днешния ден, като на ринга ще се качат още четирима български боксьори

Златислава Чуканова донесе още един медал за България от СК в Полша

В категория до 51 килограма Злати показа много воля и успя да спечели мача си с монголката Мунгунсаран Балсан

Над 200 таланти от повече от 50 клуба на ринга в Благоевград

Благоевград ще приеме Държавния личен шампионат по бокс за юноши. Първенството започва днес, 13 май и ще продължи до събота, 17 май. 

Българин със световна титла по карате киокушин

Тази титла е за България, обяви Неджми Бозов

Рами Киуан с победа на Световната купа 

Три мача с българско участие във вторник