64-тo издание на "Странджата" започва следващата седмица

64-тo издание на "Странджата" започва следващата седмица

"Очаквам силен и квалитетен турнир", обяви президентът на федерацията Красимир Инински

64-ят Международен боксов турнир "Странджа" ще започне следващата сряда, като участие ще вземат състезатели от 21 държави, разкриха днес от БФ Бокс на пресконференция.

Турнирът ще продължи от 20 до 23 февруари, като българският отбор включва 16 боксьори. Състезатели от общо 21 страни ще участват на престижната надпревара, сред които Русия, Украйна, Азербайджан и Казахстан, но не и Куба, които са отменили европейското си турне през тази година.

"Очаквам силен и квалитетен турнир", обяви президентът на федерацията Красимир Инински. Той уточни, че наградният фонд все още не е определен, но ще има такъв.

"Странджата" отново ще се проведе в столичната зала "Универсиада", като финалите в отделните категории ще се проведат в събота, 23 февруари, от 17:30 часа. Билетите за всеки ден от турнира са по 10 лева. 

Нови 14 медала за България от "Купата на Президента"

Днес срещите в Асикс арена продължават в категория мъже и жени

Зам.-министър Стоян Андонов се срещна с главния спортен директор на Международната федерация по джудо

Двамата обсъдиха подготовката и организацията на Световното първенство по джудо за кадети, което България ще приеме в края на август

Рами Киуан си гарантира медал на Световната купа

Родният боксьор вече е полуфиналист

Поптолева отпадна от Световната купа по бокс

Венелина Поптолева загуби на четвъртфиналите в категория до 54 килограма при жените на Световната купа по бокс "Феликс Щам" във Варшава.

Чолов остана с бронз от Световната купа по бокс

Българинът Уилиам Чолов завърши с бронзов медал участието на Световната купа по бокс във Варшава.

Радослав Росенов загуби в четвъртфиналите на Световната купа по бокс в Полша

Турнирът във Варшава продължава и в днешния ден, като на ринга ще се качат още четирима български боксьори

Златислава Чуканова донесе още един медал за България от СК в Полша

В категория до 51 килограма Злати показа много воля и успя да спечели мача си с монголката Мунгунсаран Балсан

Над 200 таланти от повече от 50 клуба на ринга в Благоевград

Благоевград ще приеме Държавния личен шампионат по бокс за юноши. Първенството започва днес, 13 май и ще продължи до събота, 17 май. 

Българин със световна титла по карате киокушин

Тази титла е за България, обяви Неджми Бозов