Александър Поветкин със 17-а победа на професионалния ринг

Александър Поветкин със 17-а победа на професионалния ринг

Руският боксьор Александър Поветкин записа 17-ата си победа на професионалния ринг. Тя дойде срещу американеца Джейсън Естрада в мач проведен в късните часове на 4 април, като домакин на сблъсъка бе немския Дюселдорф

Руският боксьор Александър Поветкин записа 17-ата си победа на професионалния ринг. Тя дойде срещу американеца Джейсън Естрада в мач проведен в късните часове на 4 април, като домакин на сблъсъка бе немския Дюселдорф.

 
След претеглянето стана ясно, че Поветкин е по-тежък от опонента си с около осем килограма (112,1 срещу 103,4), но това не се реализира в преимущество за руснака. Поветкин отнесе победата по точки, като след десетия рунд и тримата арбитри на срещата посочиха победа за руснака – 99-94, 98-92, 97-93.
 
Победата е 17-а поред в кариерата на Поветкин, който до този момент е непобеден. Благодарение на това той се явява основен претендент за титлата на във версия IBF на Владимир Кличко.
 
Боят между двамата бе предвиден за 13 декември 2008 г., но Поветкин контузи глезена си по време на тренировка. Вместо него Кличко се изправи срещу Хасим Рахманов и го победи с нокаут.
 
Както се очаква Кличко ще проведе още два мач преди да се срещне с руснака, който от своя страна в следващия си мач ще се бие срещу украинеца Александър Дмитренко.
Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите

Христо Димитров се класира седми на Европейското по джудо

Турнирът се проведе в Скопие

БРУТАЛНО: Топурия нокаутира Оливейра и е двоен шампион! (ВИДЕО)

Грузинецът просто не може да бъде спрян и това се доказа отново

КАКВО БЕШЕ ТОВА!? Ван шокира Ройвал в изключителна битка

Двамата счупиха купища рекорди в категория муха с боя си

Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година