Арменците с допълнителна охрана на световното по бокс

Арменците с допълнителна охрана на световното по бокс

Това се е наложило след като зрител хвърлил камък по боксьор от Армения

От международната федерация по бокс за аматьори (АИБА) обявиха, че са осигурили допълнителна охрана на отбора на Армения по време на световното първенство в Баку (Азербайджан), информира БТА.

Това се е наложило след като зрител хвърлил камък по боксьора от Армения Андрик Хакобян по време на двубой миналата събота.

Домакините са осигурили на делегацията на Армения отделни жилища с въоръжена охрана. Азербайджан и Армения водиха война за Нагорни-Карабах, в която загинаха близо 30 000 души от двете страни. Войната за този анклав с преобладаващо население от етнически арменци приключи през 1994 година. Оттогава при спорадични престрелки и експлозии на мини загиват войници от двете страни.

Българските отбори спечелиха най-много медали на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

За отличията се бориха над 600 състезатели от близо 10 държави

Спортният министър, ректорът на НСА и посланикът на Република Корея дадоха старт на Международния турнир по таекуондо „Рамус София Къп“

Димитър Михайлов, организатор на турнира: Стартирахме преди 13 години с цел да популяризираме и развиваме българското таекуондо

Международният турнир по таекундо „Рамус София къп“ стартира утре

За медалите ще се борят 600 състезатели

Потвърдено: Кубрат Пулев ще се бие в Дубай

Световната боксова асоциация (WBA) разреши на Кубрат Пулев да се боксира срещу руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай

Борислав Велев - Рой се подлага на операция тази седмица

Тази травма автоматично го вади от участие в MAX FIGHT 63

Дадоха добра оценка за боксьорите на Европейското първенство за ученици

Треньорите на националния отбор на България по бокс за юноши Михаил Таков и Петър Лесов изразиха задоволството си от представянето на талантите на Европейското първенство за ученици в Будва.

Рами Киуан: Годината беше страхотна за мен

Българският боксьор Рами Киуан е доволен от представянето си през сезон 2025, след като през септември стана вицешампион в категория до 75 килограма на Световното първенство в Ливърпул, а към това той добави и две сребърни отличия от състезания за Световната купа.

Франк Уорън: Кубрат Пулев е длъжен да защитава титлата си срещу Итаума

Един от най-влиятелните фигури в световния бокс - Франк Уорън, заяви, че Кубрат Пулев е длъжен да защитава своята титла срещу неговия клиент и считан за бъдеща звезда Моузес Итаума.

Мани Пакиао стана шеф в изключена от МОК асоциация

Международната боксова асоциация (ИБА) дълго време администрираше само аматьорския бокс