Австралийка се загрижи за психичното здраве на боксьорките

Австралийка се загрижи за психичното здраве на боксьорките

Вижте подробности

Дискусиите относно участието на Имане Хелиф и Лин Ю-тин на Олимпиадата може да имат отражение върху психичното здраве на боксьорките, каза австралийката Тина Рахими, призовавайки хората да изчакат повече подробности по темата.

Рахими се състезава в същата категория на Лин Ю-тин, която заедно с алжирката Хелиф бяха дисквалифицирани от миналогодишното Световно първенство, след като не успеха да преминат теста за полова идентичност.

Международният олимпийски комитет заяви, че решението на Международната боксова асоциация (IBA) да дисквалифицира боксьорките миналата година е основната причина за скандала.

Рахими, който загуби от полякинята Юлия Шеремета в петък, помоли критиците да помнят, че Хелиф и Лин също са "хора".

"Вярвам, че това оказва наистина огромно влияние върху психичното здраве на хората. Такава голяма полемика е наистина ненужна, освен ако няма сигурни факти, които да докажат, че случаят е такъв", заяви австралийката.

Запитана за мнението й за спортистите с мъжки хромозоми, които се състезават в женските състезания, Рахими каза: "Не знам къде са доказателствата за това. Очевидно мъжете трябва да участват в мъжкия спорт, а жените трябва да участват в женския".

Лин трябва да се изправи срещу българката Светлана Каменова в неделя, след като Хелиф излиза срещу Лука Анна Хамори от Унгария по-късно днес.

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.