Багата след 10-ата победа: Имал съм и по-тежки мачове

Багата след 10-ата победа: Имал съм и по-тежки мачове

Българинът се класира за полуфинала за титлата на "Белатор"

Мисля, че проведох много добре тактически двубоя срещу Рич Хейл. Той не ме изненада с ни­що или затрудни чак толкова. Имал съм и по-теж­ки мачове. Това обяви пред „24 часа" от летище­то в Далас (САЩ) Благой Иванов.

Българинът постигна победа и в 10-ата си среща на ММА ринга. В 1/4-финален двубой за световна­та титла на веригата „Белатор" в тежка катего­рия, който се игра в Такървил, Оклахома, Багата се справи с Рич Хейл-Рядка порода. Този път двубоят продължи пълни три рунда. И три­мата съдии обаче дадоха предимство на Иванов. Така той се класира за полуфиналите. На четвърти април в Рино, Невада, Иванов ще срещне Лавар Джонсън. Американецът до момента има 17 победи и 8 загу­би в ММА битките.

„В първи рунд срещу Хейл реших да го изчак­вам и да контраатакувам. През втория обаче натис­нах и го свалих. Съдията можеше и още тогава да ми даде победата, но ре­ши друго. Това са нормал­ни неща в нашия спорт. Лавар Джонсън е добър боец и смятам, че ще се получи много интересен двубой", разказа още Ба­гата, преди да отлети за Лае Вегас, където ще продължи тренировките си.

Българинът е с аркада от мача с Хейл, но като цяло няма сериозни по­следствия по тялото си.

„Искам специално да благодаря на българите от Далас, които бяха до­шли да ме подкрепят. Та­зи победа е за тях, както и за всички мои фенове у нас", завърши Багата.

България с пет отличия на Европейската купа по джудо в Азербайджан

Българските състезатели спечелиха общо пет медала (два сребърни и три бронзови) на Европейската купа по джудо за кадети и кадетки в Ганджа, Азербайджан

Мартин Петков с първа защита на пояса си на MAX FIGHT 64 (ВИДЕО)

Българинът нокаутира испанец в стил муай тай с ММА ръкавици

Мани Пакиао увери, че боксовият двубой с Флойд Мейуедър няма да бъде демонстративен

Филипинецът Мани Пакиао заяви, че е подписал договор за двубой с Флойд Мейуедър и не би се върнал на боксовия ринга срещу американеца, ако това бе демонстративен мач.

Отново поискаха с протест и ултиматум оставката на шефа на кикбокса

Клубовете заплашват с бойкот, ако Галин Димов остане начело

България ще участва на боксовия турнир “Великият път на коприната”

Викторио Илиев пръв ще излезе на ринга от сънародниците ни

Адесаня: Няма да си тръгвам и не можете да ме спрете

Бившият шампион в средна категория на UFC е в серия от четири поредни загуби