Българин европейски шампион по борба за юноши

Българин европейски шампион по борба за юноши

Младите ни надежди спечелиха общо пет медала от първенството в Загреб

Сергей Стоев стана европейски шампион по борба за юноши до 15 години на първенството в Загреб. 

На финала в категория до 68 кг на класическия стил състезателят на "Балкан" (Ботевград) се наложи над украинеца Кирило Ухрик, въпреки че двамата завършиха наравно 8:8 по точки. Българинът обаче направи две движения за по четири точки и така спечели като по-техничен състезател.

Цветелин Ангелов пък спечели сребро в категория до 57 кг. В решителната схватка младият талант на клуб "Плевен" загуби с туш от турчина Юсиф Ахмадли.

В последния ден на надпреварата Радостин Василев (ЦСКА) заслужи бронз. В тежка категория до 85 кг той се пребори за отличието със сърбина Стефан Коджич - 5:2.

България приключи еврошампионата с общо 5 медала. Преди това Даяна Стойчева (42) взе сребро, а Божидар Добрев (68) спечели бронз в свободния стил.

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър

Четири медала за България в първия ден на Балканиадата по джудо

Титла, сребро и два бронзови медала спечелиха българските състезатели в първия ден на Балканиадата по джудо за кадети до 18 години в Бихач (Босна и Херцеговина).

Сериозен успех за джудото ни

Голям успех постигна родното джудо!

Наша олимпийска медалистка слезе от тепиха

Евелина Николова има 10 медала от големи първенства

Клубове скочиха срещу председателя на Конфедерацията по кикбокс и муай тай

Едни от най-успешните клубове по кикбокс у нас - СК "СТАР ТИЙМ“ и СК "МАСАРУ“ излязоха с обща позиция относно проблеми в Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Министър Пешев награди медалистите от Европейското първенство по самбо

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по самбо в Лимасол, Кипър.

Нови 14 медала за България от "Купата на Президента"

Днес срещите в Асикс арена продължават в категория мъже и жени