Българин ще се бори за бронза на турнир по джудо в Анталия

Българин ще се бори за бронза на турнир по джудо в Анталия

Ето и подробностите за световната купа в Турция

Ивайло Иванов ще спори за бронзовото отличие на турнира от Големия шлем в Анталия (Турция).

По-късно днес негов съперник за отличието при 90-килограмовите ще бъде Роланд Гоз (Унгария), победител от Европейската купа в София през месец февруари.

Преди това капитанът на националите спечели пет срещи - срещу Пол Кибикай (Габон) с "ипон", надделя и над Мамадали Мехдиев след три наказания и последвал "ипон", наложи се и над французина Макс Лаборд след две вадзари, а на четвъртфиналите победи белгиеца Карел Фубер с "вадзари".

На полуфиналите Иванов загуби оспорвана среща с младия румънец Алекс Крет с "вадзари", който за титлата ще излезе срещу Ноел Ван Т Енд (Нидерландия), световен шампион от 2019-а и победител на "Мастърс"-а в Доха през 2021-а.

Иванов за първи път достига до битка за отличията в новата за него категория до 90 кг на турнир от Големия шлем. Последният му медал на състезание от подобен ранг е през 2019-а, когато спечели сребро в Баку, но в по-долната категория до 81 кг.

Финалните срещи започва от 17.00 часа.

В категория до 100 кг Борис Георгиев загуби във втория кръг с две "вадзари" от Аарон Фара (Австрия).

Дебютанката на подобен форум Ирина Железарска отстъпи в първия си двубой пред Самира Буизгарне (Германия) при над 78-килограмовите.

Зам.-министър Георгиев откри световното първенство по борба в Самоков

Провеждането на световно първенство по борба е привилегия и огромна отговорност за страната ни. Това каза заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев по време на откриването на световното първенство по борба за юноши и девойки до 20 г., което се провежда в „Арена Самоков“.

Младежките национали по бокс ще се бият на силен турнир в Сараево

Александър Александров и Фикрет Ереджебов водят отбора

Удар по Кобрата! Пропадна защита на титлата му

Кубрат Пулев няма да излезе в защита на редовната световна титла на WBA срещу Майкъл Хънтър.

Хамзат Чимаев не се “претоварва” преди UFC 319

Чеченецът излиза в битка за пояса в средна категория

Скандалите преследват Франсис Нгану и в PFL

Бъдещето на камерунеца в организацията е под въпрос

Министър Пешев награди медалистите от Европейското първенство по сумо

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по сумо, което се проведе в град Будапеща, Унгария.

Стефан Стефанов ще играе за бронза на световното първенство по борба за юноши до 17 години

Стефан Стефанов ще играе в събота за бронзовия медал на световното първенство по борба за юноши и девойки до 17 години, което се провежда в Атина.

Оперираха Митко Илиев след инцидента с Георги Валентинов

Митко Илиев с успешна хирургична интервенция на откъснатата част на лявото ухо

Владимир "BUL BULL" Георгиев след триумфа: Чакайте още такива моменти и още преодолени върхове

„Много се радвам, че спечелих тази титла от такъв голям боксьор! Тя ми бе мечта!“