България е втора отборно на Европейската купа по бокс

България е втора отборно на Европейската купа по бокс

Вижте подробности

Отличното представяне на България на Европейската купа в Будва даде отражение и върху крайното отборно класиране. Състезателите водени от Жоел Арате направи много силен турнир в Черна гора, като от 8 участника страната ни излъчи петима финалисти. Ергюнал Себахтин (48 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг) спечелиха златни медали от турнира, а със сребро се поздравиха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (60 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

В резултат на много силните изяви на боксьорите, отборът зае второ място в крайното подреждане, печелейки общо 3 купи. Тимът ни бе воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров. Това е поредният голям успех за България на боксовия ринг през последните години и доказателство за много добрата работа и правилния път, по който е поело ръководството на БФ Бокс. 

Антъни Джошуа отказа Джейк Пол с нокаут в Маями (ВИДЕО)

След успеха Джошуа потвърди намерението си за мегасблъсък с Фюри

Джошуа: Молете се за Пол, ще има нужда

Бившият двукратен световен шампион в тежка категория Антъни Джошуа не оставя съмнения, че ще доминира в дългоочаквания и силно критикуван професионален двубой срещу Джейк Пол

Световен шампион не отписва Джейк Пол срещу Джошуа

Сензационна прогноза разтърси боксовия свят преди сблъсъка между Джейк Пол и Антъни Джошуа в Маями

Хърн: Загуба от Джейк Пол е равна на унижение за Джошуа

Боксовата битка в тежка категория е в събота

Световен шампион по бокс прекратява кариерата си

Световният шампион във версиите Световната боксова асоциация (WBA), Световната боксова организация (WBO) и Международната боксова федерация (IBF) в суперсредна категория Терънс Крауфорд (САЩ) обяви, че прекратява кариерата си.

Мани Пакиао: Имам планирани няколко битки за догодина

Пакиао има рекорд от 62 победи

Адвокат е сумист на годината за 2025-а

Българската федерация по сумо отличи най-успелите си състезатели

Теодор Христов взе сладък реванш и на финал на Glory

Българинът надделя над шампиона до 77 килограма Чико Кваси

Таекуондо празник в Самоков

Традиционният турнир по таекуондо за Купата на корейския посланик се проведе в модерната спортна зала „СамЕлион“ в Самоков, а надпреварата бе открита лично от Н.Пр. Донг-бе Ким, както и от председателя на БФТаекуондо Слави Бинев.