България с втори медал от Европейското по борба

Бронз за Абу-Муслим Амаев

Абу-Муслим Амаев спечели втори медал за България на европейското първенство по борба в Букурещ, след като надви норвежеца Мортен Торесен с 8:5 в битка за трето място на категория до 67 кг класически стил.

Амаев натрупа седем точки от партера в първата част и успя да се защити през втората, стигайки до окончателната победа. Така България вече е с два бронза, след като във вторник Едмонд Назарян стана трети в Европа на 63 кг.

За Амаев категория до 67 кг е нова, но той започна турнира с 25 точки за победи срещу Шон Надоргин (Израел) и Криступас Шлейва (Литва). На четвъртфиналите българският национал отстъпи с 4:13 срещу Хасрат Джафаров (Азербайджан), който надви Торесен на полуфиналите в категорията. Така Джафаров изтегли Амаев на репешаж, в който българският национал надви Себастиан Надж (Сърбия) и си заслужи място в схватките за трето място.

"Скачам на горна категория и в началото е трудно. Вярвах до края, както и треньорите ми. Благодаря на всички тях, благодаря останалите момчета отбора, на г-н Гриша Ганчев и г-н Даниел Ганчев. Следващата ми цел е да взема олимпийска квота", каза той.

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа