Борци от 21 страни идват на “Дан Колов” и “Никола Петров”

Борци от 21 страни идват на “Дан Колов” и “Никола Петров”

За първи път на турнира пристигат и състезатели от Хондурас. Останалите страни-участнички са: Азербайджан, Алжир, България, Германия, Грузия, Гърция, Израел, Йордания, Испания, Молдова, Полша, Румъния, Русия, САЩ, Тунис, Турция, Франция, Хондурас, Швейцария, Ю. Корея, Япония

Борци от 21 страни идват на турнирите в свободния и класическия стил "Дан Колов" и "Никола Петров". Схватките са от петък до неделя в Бургас, зала "Младост". Общо участниците са 396.

За първи път на турнира пристигат и състезатели от Хондурас. Останалите страни-участнички са: Азербайджан, Алжир, България, Германия, Грузия, Гърция, Израел, Йордания, Испания, Молдова, Полша, Румъния, Русия, САЩ, Тунис, Турция, Франция, Хондурас, Швейцария, Ю. Корея, Япония

Надпреварата ще е на три тепиха, като за първи път схватките при жените ще са във всичките 7 категории. Досега те бяха само в олимпийските категории.

В навечерието на турнира предстои и съдийски семинар и стаж, като от Международната федерация пристигат инспекторите Марияна Нобс (Швейцария) и Виталий Тулупов (Русия).

Днес националните ни отбори отпътуваха за Бургас. Състезателите в класическия стил тренираха в зала "Диана". А в свободния - в модерницираната база в Тетевен, като с тях бяха и отборите на Тунис, република Якутия (Русия) и Южна Корея. Треньор на азиатците е олимпийският и световен шампион Ян-Сун Парк.

От българските борци турнирите ще пропуснат бронзовият олимпийски медалист Явор Янакиев, Пламен Петров, които още се възстяновяват от травми.
Носителите на поясите ще получат по 1000 лв. при мъжете и 500 лв. при жените. С 500 лв. ще бъдат премирани и най-добрите чуждестранни борци.

"Серафим Бързаков също е изразил желание да се бори, но засега не е готов да участва на турнира - заяви генералният секретар на федерацията по борба Валентин Савов. - Подготовката му е насочена за световното първенство през септември."
Схватките в трите стила ще са и в трите дни. Сутрешният сеанс започва от 9 ч, а финалите са от 17 часа.
На турнира ще има солидно присъствие на призьори от големи първенства. Ето и някои от тях:

КЛАСИЧЕСКА БОРБА
Румъния
Виргил Мунтеану (55 кг) - ІІІ място ЕП „Тампере ‘08"
Еузебиу Дякону (60 кг) - І място ЕП „София ‘07"
Йон Панайт (66 кг)- ІІ място ЕП-2008, ЕП-2010
Алин Алексус (96) - ІІ място ЕП-2010
Франция
Кристоф Гуено (74 кг) - ІІІ място ОИ „Пекин 2008"
САЩ
Джейк Фишър (74 кг) - ІІ място САЩ-2010
Джъстин Руиз (96 кг) - І място САЩ - 2007, САЩ-2008, САЩ-2010
Брандън Руп (120 кг) - ІІ място Панамерикански игри
Тунис
Джихед Келифи (60 кг) - ІІ място Африка-2009
Хайкел Ачури (84 кг) - І място Африка 2008, Африка -2009
Хасин Айари (96 кг) - І място Африка 2009

СВОБОДНА БОРБА
Грузия
Манучар Цхадая (74 кг) - ІІ място СП-2009
Рамаз Нозадзе (96 кг) - І място СП-2007, ЕП-2007
Дидие Пеи (60 кг) ІІ място ЕП-2009
Полша
Адам Собярай (74 кг) - ІІ място ЕП-2010
Япония
Котаро Танака (66 кг) - ІІ място СП-2010
Молдова
Анатолий Буроян - І място ЕП-2010, юноши (Самоков)
Андрей Перпелита - ІІІ място ЕП Баку-2010
Азербайджан
Емин Азизов -ІІІ място ЕП "Тампере 2008"
Чамсулвара Чамсулвараев - І място ЕП-2009
Джабраил Хасанов (66 кг) - І място ЕП-2010

ЖЕНИ
САЩ
Ирис Смит (72 кг) - І място СП-2006
 

Джошуа: Молете се за Пол, ще има нужда

Бившият двукратен световен шампион в тежка категория Антъни Джошуа не оставя съмнения, че ще доминира в дългоочаквания и силно критикуван професионален двубой срещу Джейк Пол

Световен шампион не отписва Джейк Пол срещу Джошуа

Сензационна прогноза разтърси боксовия свят преди сблъсъка между Джейк Пол и Антъни Джошуа в Маями

Хърн: Загуба от Джейк Пол е равна на унижение за Джошуа

Боксовата битка в тежка категория е в събота

Световен шампион по бокс прекратява кариерата си

Световният шампион във версиите Световната боксова асоциация (WBA), Световната боксова организация (WBO) и Международната боксова федерация (IBF) в суперсредна категория Терънс Крауфорд (САЩ) обяви, че прекратява кариерата си.

Мани Пакиао: Имам планирани няколко битки за догодина

Пакиао има рекорд от 62 победи

Адвокат е сумист на годината за 2025-а

Българската федерация по сумо отличи най-успелите си състезатели

Теодор Христов взе сладък реванш и на финал на Glory

Българинът надделя над шампиона до 77 килограма Чико Кваси

Таекуондо празник в Самоков

Традиционният турнир по таекуондо за Купата на корейския посланик се проведе в модерната спортна зала „СамЕлион“ в Самоков, а надпреварата бе открита лично от Н.Пр. Донг-бе Ким, както и от председателя на БФТаекуондо Слави Бинев.

Чисора: Пулев печелеше, после беше ужасно

Ерик Чисора не скри огорчението си след нокаута, с който Мурат Гасиев победи Кубрат Пулев снощи в Дубай.