Дейвид Димитров отпадна на Световното първенство по борба

Дейвид Димитров отпадна на Световното първенство по борба

Дейвид Димитров отпадна на Световното първенство по борба в Загреб, след като бе отстранен от двукратния олимпийски вицешампион Парвиз Насибов още в квалификациите на категория до 72 кг класически стил. 

Димитров бе вторият от четирима български национали в класическия стил. В четвъртък Стоян Кубатов записа една победа на 77 кг, но също отпадна. Дамите завършиха със сребро на Юлияна Янева на 68 кг, а Биляна Дудова остана пета на 62 кг.

Насибов надви Димитров трудно с 5:4, но вицешампионът от Токио 2020 и Париж 2024 премина в нова категория през миналата година. Той стана европейски бронзов медалист в Букурещ, след което за кратко отново свали килограми за Олимпиадата. През януари украинецът пребори финландеца Матиас Липасти на финала на 72 кг в Гран при турнира в Ница. 

Насибов не успя да се класира за първи път в кариерата си на финал на световно първенство, след като записа само още една победа - с 5:0 срещу руснака Александър Лявончик. На четвъртфиналите той отстъпи с 3:4 на Мерей Маулитканов от Казахстан. 

В неделя на тепиха ще излязат последните двама национали на турнира - Николай Вичев (63 кг) и Даниел Александров (87 кг). 

България с нови два медала от европейски турнир по таекуондо

Сребро и бронз за юношите ни в днешния ден

Наш таекуондист със сребро на турнир в Германия

Добър старт записаха българските таекуондисти в първия ден от международния турнир „Купата на президента“ в Германия, благодарение на изявите на Християн Георгиев.

26 медала спечелиха България от European Grand Prix Open Ramus E6 в София

Общо 26 медала - - 6 златни, 6 сребърни и 14 бронзови, спечелиха българските състезатели в отделните възрастови групи и теглови категории на турнира по таекунодо за юноши, девойки и кадети European Grand Prix Open Ramus E6 в София.

Осем медала за България в първите два дни на Балканското първенство по карате

Общо осем медала спечелиха българските състезатели до момента на Балканското първенство за деца до 14 години по карате в Истанбул.

Теодор Христов с доминантна победа на MAX FIGHT 65 (ВИДЕО)

Българинът с успех чрез технически нокаут

Слави Бинев бе преизбран за председател на Българската федерация по таекуондо

С пълно единодушие