Дейвид Хей защити шампионския си пояс

Дейвид Хей защити шампионския си пояс

Британецът победи своя сънародник Одли Харисън в Манчестър

Британецът Дейвид "The Hayemaker" Хей спечели битката "Best of Enemies" със сънародника си Одли "Fraudley" Харисън и за втори път защити успешно световната си титла в тежка категория на Световната боксова асоциация.

Сблъсъкът се проведе в препълнената "MEN Arena" в Манчестър, а 39-годишният Харисън, който е и златен олимпийски медалист от игрите в Сидни, не успя да изпълни голямата си мечта и най-сетне да стигне до титлата в тежка категория.

Все пак Дейвид Хей защити за втори път шампионския си пояс на Световната боксова асоциация, след като преди няколко месеца го стори и срещу американеца Джон Руис, за когото това бе и последно качване на професионалния ринг. Твърде вероятно е такъв да е и случая за Одли Харисън, за когото това поражение може да означава край на кариерата му.

Сега пък всички фенове на бокса отново ще насочат погледите си към евентуален мач между Хей и някой измежду украинските братя Кличко, което на този етап изглежда като най-сериозното зрелище, което дивизията на най-тежките може да предложи за момента.

Биляна Дудова и Ванеса Георгиева със сребро на „Яшар Догу“

Мъжете са водени от Михаил Ганев и Йордан Денев

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).