Два медала за България от престижния турнир German Open G2

Два медала за България от престижния турнир German Open G2

Отборът беше воден от Фарзад Золгхадри и Давут Етминани

Българските таекуондисти се представиха достойно на силния международен турнир German Open G2, който се проведе в Хамбург и събра над 1500 състезатели от цял свят. Надпреварата бе и своеобразен тест за новите правила в спорта.
 
Митко Джорджев при мъжете в категория -80кг спечели бронзов медал. Той започна силно участието си, елиминирайки представител на домакините с 2:0 рунда. В следващата среща Митко се изправи срещу поставения под №3 в схемата украинец и отново не остави съмнения, печелейки убедително с 2:0. В мача за медал нашият национал преодоля много силен турски таекуондист, също с 2:0 рунда. На полуфинала Джорджев даде всичко от себе си, но след контузия срещата бе прекратена и той остана с бронзов медал.
 
Християн Георгиев в категория -54кг победи в първата си среща представител на Дания с 2:0 рунда, но на четвъртфинала не успя да надвие турския състезател и отпадна на косъм от медалите. 
Стефан Стаменов в категория -68кг също направи силни срещи – след успех над германец с 2:0 той загуби минимално от представител на Нидерландия с 1:2 рунда в равностоен двубой, решен в последните секунди.
 
Александра Георгиева при жените в категория -49кг победи в първия си мач състезателка от Швеция с 2:0 рунда. В мача си за медал загуби от турска националка. Александър Джорджев в категория -68кг се изправи срещу грузински състезател, но въпреки равностойната игра отстъпи и в двата рунда.
 
Мартина Атанасова в категория -62кг започна срещу световната вицешампионка от Гърция, където показа добра игра, но не успя да продължи напред.
 
България се поздрави с още едно отличие и при кадетите. Ивайло Петров в категория до 33 кг се пребори за сребърен медал. Младият талант започна с категорична победа над представител на Кипър с 2:0 рунда, след което надделя и над съперник от Белгия с 2:1. На финала Петров показа борбен дух, но отстъпи пред състезател от Швеция в битката за златото.
 
Отборът беше воден от Фарзад Золгхадри и Давут Етминани.
Шести сме в света на бокс

На първо място е Узбекистан със 7 отличия

Откриха мъртъв бивш световен шампион по бокс

Към момента няма данни за подозрителни обстоятелства около смъртта на Рики Хатън

Инински и Александър Усик изгледаха заедно финалите в Ливърпул

Световното първенство по бокс в Ливърпул завърши за българските национали

Ивет Горанова с два медала в Будапеща

В унгарската столица се проведе международен турнир по карате

Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България (ВИДЕО)

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков

Две победи и после загуби за борците ни на Световното

Михаил Георгиев и Ален Хубулов спечелиха по една победа на Световното първенство по борба в Загреб, но допуснаха поражения и ще се надяват на репешажи за отличия в първите категории на свободния стил. Полуфиналите в категориите с български борци са тази вечер от 20 часа.