Еми-Мари Тодорова се класира на финал на Европейското в Асизи

Еми-Мари Тодорова се класира на финал на Европейското в Асизи

Българката извоюва блестяща победа на полуфинала срещу представителката на фамозната руска школа Валерия Лишченко

Еми-Мари Тодорова е вече на финал на Европейското първенство по бокс за момичета и девойки в италианския град Асизи.

Тя извоюва блестяща победа на полуфинала срещу представителката на фамозната руска школа Валерия Лишченко в категорията на най-леките при момичетата. И тримата съдии бяха единодушни и отчетоха преимуществото на крехката ни представителка – 30:27, 30:27 и 29:28. На финала я чака също трудно изпитание – боксьорката на домакините Мадалена Барета, която бе много убедителна – 3:0 срещу коравата ирландка Шона Блейни.

Другата ни полуфиналистка Мария Павлова загуби от туркинята Сенай Демирджиоглу с 0:3 (24:30, 23:30, 26:30), но и бронзовия медал е голямо постижение, както за нея , така и за личния й треньор в БК Арда – Кърджали, големият ентусиаст Стоян Узунов.

Очаквано най-много финалистки в тази възрастова група има Русия – 7. Полякините имат 5, а туркините – 4. Домакините от Италия класираха 3 свои състезателки за финалните битки. Списъкът се допълва и от Англия и Румъния по 2, а по една представителка имат България, Украйна и Ирландия.

Кимия Ализаде се завърна на международната сцена

Кимия показа отлична форма в надпреварата

Сребро за Рами Киуан в Астана (ВИДЕО)

Това бе последен голям турнир преди Световното първенство

Петричките кикбоксьори обраха овациите на международен турнир

Четиримата състезатели спечелиха 3 златни и един сребърен медал в Гърция

Калоян Атанасов и Андриян Вълканов с бронзови медали от Европейското по борба за юноши

Есад Бозали пък загуби битка за трето място

Отлично: Рами Киуан е финалист на Световната купа по бокс

На ринга в Астана европейският шампион се класира по категоричен начин за финала

Осем българи ще участват на Европейската купа по джудо за юноши и девойки в Прага

Осем български джудисти ще участват на Европейската купа за юноши и девойки в Прага, Чехия. Схватките ще се проведат през уикенда. 

Рами Киуан и Йордан Морехон на четвъртфиналите на Световната купа

Хавиер Ибаниес със загуба от бразилец

Впечатляваща победа за Викторио Илиев на Световната купа

Родният боксьор продължава на 1/8-финалите

Христо Димитров се класира седми на Европейското по джудо

Турнирът се проведе в Скопие