Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Рами Киуан постигна втора убедителна победа за България в днешния ден на Европейското първенство по бокс в Белград.

В категория до 75 килограма националът на България не остави шанс на румънеца Мариан Булеу. Под наставленията на треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров той срази съперника си с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:26, 30:26) гласа.

В типичния си стил с много движение по ринга, рязка смяна на темпото и контриращи действия, Рами Киуан срази Булеу и дори го прати в нокдаун в третия рунд. Българинът, който има квота за Игрите в Париж 2024, показа сериозна разлика в класите и се класира за четвъртфиналите. От минимум бронзово отличие го дели Михал Ярлински (Полша). Срещата за място на полуфиналите ще се проведе на 24 април.

По-рано през деня Радослав Росенов откри с категорична победа българското участие в Белград.

На ринга в сръбската столица той постигна убедителен успех над естонеца Николай Цаскин. В категория до 60 килограма националът срази съперника си с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:25, 30:24) и се класира за четвъртфиналите.

20-годишният българин доминира от първата до последната минута на двубоя. Мачът бе прекъсван на няколко пъти заради аркадата, която Росенов отвори над лявото око на Цаскин. За място на полуфинал и минимум бронзово отличие той ще се изправи срещу Артур Туниев (Беларус). Срещата също е на 24 април.