Борците ни тръгват на турнир в Тирана

Борците ни тръгват на турнир в Тирана

Семен Новиков и Магомед Рамазанов в отбора за Албания

Олимпийските шампиони на България от Париж 2024 Семен Новиков и Магомед Рамазанов са заявени за втория рейтингов турнир за годината, който ще се проведе в Тирана, Албания. Надпреварата започва на 26 февруари. Новиков ще бъде в своята категория 87 кг на класическия стил, а Рамазанов – 86 кг на свободния.Братът на Магомед – Рамазан Рамазанов, ще бъде в по-горна категория до 74 кг. Освен тях двамата, още четирима са заявени за участие в свободния стил. Това са Микяй Наим до 65 кг, Михаил Георгиев до 70, Ахмед Батаев до 92 и Ален Хубулов до 125.

В по-горна категория ще бъде и националът ни по класическа борба – Айк Мнацаканян (до 82 кг). Иво Илиев отива в категория до 72 кг, докато Кирил Милов ще бъде в своята – до 97 кг. Освен тях и Семен Новиков, в Албания ще участват още трима от класическия стил – Недялко Петров до 60 кг, Абу-Муслим Амаев до 67 и Светослав Николов до 82.

При жените са записани Биляна Дудова, която спечели бронзов медал на първия рейтингов турнир в Загреб, Ирена Бинкова до 55 кг, Сезен Белберова до 67 и Ванеса Георгиева до 76.

 

Снимка: БГНЕС

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър